GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-02-2023 09:21   Güncelleme : 23-02-2023 09:32

Adana Büyükşehir 6.4’lük depremin hemen ardından tüm birimleri seferber etti

 ADANA Büyükşehir Belediyesi dün akşam saatlerinde Hatay’da yaşanan ve Adana’yı da sallayan 6.4 büyüklüğündeki depremden hemen sonra tüm birimlerini hızlıca seferber etti.  

Adana Büyükşehir 6.4’lük depremin hemen ardından tüm birimleri seferber etti

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, rehavete kapılınmaması, aciliyeti bulunmaması durumunda trafiğe çıkılmaması, doğruluğundan emin olunmayan haberlerin paylaşılmaması, evlere en yakın toplanma alanlarına gidilmesi ve güvenli bir alanda bulunan vatandaşların yerlerini değiştirmeye çalışmaması uyarılarında bulundu. Başkan Zeydan Karalar, Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplanma alanlarının; ASKİ Spor Salonu, Spor Park Yurt Mahallesi, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Sarıçam Ertuğrul Gazi Mahallesi Kreşi, Yamaçlı Güneşli Mahalle Merkezi, Selahattin Eyyubi Mahalle Merkezi, Akkapı Niyet Akademi, Barbaros Niyet Akademi, Beyazevler Yalçınpark Okuma Alanı, Güney Yıldızı Stadı, Karaisalı Hacı Aldatmaz Spor Salonu, Karaisalı Niyet Akademi, Yumurtalık Niyet Akademi, Karataş Kurs Merkezi, Kozan Gündüz Bakımevi , İmamoğlu Niyet Akademi olduğunu bildirdi.
Karalar, depremin yaşandığı ilk andan itibaren bazı binalarda incelemelerde bulundu. Bazı toplanma alanlarında kalan vatandaşları ziyaret ederek talep ve isteklerini dinleyen Zeydan Karalar, ihtiyaçların karşılanması için ilgili birimleri harekete geçirdi. Karalar, “Afetten etkilenen bütün vatandaşlarımıza yardım elimizi uzatmaya ve yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.
ÇORBA DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Adana Büyükşehir Belediyesi toplanma alanlarında kalan vatandaşlara çok kısa süre içinde çorba dağıtımı da gerçekleştirdi. 

AdminAdmin