Adana Haberleri
Giriş Tarihi : 14-06-2022 08:27   Güncelleme : 14-06-2022 08:28

Adana Ülkü Ocakları’ndan Kızılay’a kan bağışı

 Farkındalık yaratmak ve Kan Bağışı’nda bulunmak için kolları sıvayan Cem Tutsoy başkanlığındaki Adana Ülkü Ocakları mensubu 150 Ülkücü, Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Adana Ülkü Ocakları’ndan Kızılay’a kan bağışı

 

Türk Kızılay’ı Adana Şubesi tarafından başlatılan, “Bağışlanan her kan, kurtarılan 3 can” başlıklı Kan Bağışı Kampanyası’na katılan Ülkü Ocakları mensuplarına sertifika verildi.

Adana Ülkü Ocakları Başkanı Cem Tutsoy; kan bağışının çok önemli olduğuna dikkat çekerek, “Türk Kızılay’ı savaşta ve barışta insanların kan ihtiyaçlarına cevap veren, çok önemli ve hayati bir kuruluştur. Hepimizin bir gün kan bağışına ihtiyaç duyacağımız bir gerçektir. Kan bağışı hem kendi sağlığımız hem de bir vatandaşımızın sağlığına kavuşması için çok önemli. Kan stoklarının hazır olması; özellikle terörle mücadele eden Mehmetçik ve Güvenlik Görevlilerimizin ihtiyaç duymaları halinde acil olarak sağlanması açısından da büyük önem taşıyor. Bu nedenle; Türk Kızılay’ı Adana Şubesi’nin Gençlik Meydanı'nda açtığı standa gelerek, teşkilat mensubu arkadaşlarımızla birlikte kan bağışında bulunduk. Kızılay’a kanımız, vatana canımız feda olsun’ şiarıyla hareket eden tüm Ülkücüleri kutluyorum. Belirli aralıklarla Kan bağışında bulunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.