GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-06-2024 08:37   Güncelleme : 10-06-2024 15:43

Adana'da evlilik hazırlığındaki sıcak hava kurbanı genç çift: "Hava mutluluktan daha sıcak"

Kavurucu sıcakların etkisi altına aldığı Adana'da, düğünleri öncesinde fotoğraf çektirmek üzere Atatürk Parkı'na gelen genç çift Adana'da havanın mutluluktan daha sıcak olduğunu söyledi.

Adana'da evlilik hazırlığındaki sıcak hava kurbanı genç çift:

Türkiye'nin en sıcak illerinden Adana'da hava sıcaklığı rekor seviyeye ulaştı. Tüm zamanların en sıcak Haziran ayının yaşandığı Adana'da düğünleri öncesinde Seyhan ilçesinde bulunan Atatürk Parkı'na albüm oluşturmak üzere fotoğraf çekilmeye gelen genç çift sıcak hava kurbanı oldu. Uzun kıyafetler ve takım elbise tercih ettiği görülen çift sıkça terlerken, mutluluğun sıcaklığına hava sıcaklığı da eklenince üzerlerindeki kıyafetleri çıkarmamak için zor durduklarını ifade etti.

"İnsanın suya atlayası var, yapamıyoruz"
Adana'da havanın mutluluktan da sıcak olduğunu söyleyen Damat Mehmet Emin Duman, "Mutlu gününde heyecan ve telaşın içerisinde havaların sıcaklığı da eklenince hava çok sıcak gelmeye başladı. Adana güneşin göbeği, güneşi ayna gibi çeken şehir. Biz de şu an sıcaktan ne yapacağımızı bilmiyoruz. İnsanın suya, denize atlayası var. Ancak elde olmayan sebeplerden dolayı ne denize ne de suya gidebiliyoruz" dedi.
Üzerindeki takım elbiseyi çıkarmamak için zor durduğunu belirten Duman, "Şu an hava acayip, gerçekten çok sıcak, böyle bir şey yok. Adana'da hava mutluluktan daha sıcak" ifadelerini kullandı.
Evlerin sıcak olmasından dolayı parkta gölgede serinlemeyi tercih ettiğini belirten Mehmet Yaşar Karabatak ise, "Adana'da son yılların en sıcak günlerinden birini yaşıyoruz. Evlerde de pek fazla kalamıyoruz, sıcak tabi evlerimiz de. Parklarda gölge bir yer bulup serinlemeye çalışıyoruz. Emekliyiz, böyle yerlerde geçiriyoruz zamanımızı. Şu anda bile terliyorum. Adana'nın sıcağına alışkın olmamıza rağmen yine de etkiliyor insanı" şeklinde konuştu.

AdminAdmin