GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-04-2023 08:20   Güncelleme : 28-04-2023 08:25

Adana'dan Gönüllü Mânevî Destek Ekibi Hatay'a Uğurlandı.

Adana İl Müftülüğü gönüllü vaizleri, camii görevlileri ve Kur'an kursu öğreticilerinden oluşan ekip, deprem bölgesi Hatay'da mânevî destek hizmetlerini yürütmek amacıyla bölgeye dualarla uğurlandı.

Adana'dan Gönüllü Mânevî Destek Ekibi Hatay'a Uğurlandı.

Depremden birinci derecede etkilenen illerimizde Ramazan ayı sonrasında din hizmetlerinde herhangi bir aksaklık yaşanmamasını temin etmek amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığımızca müftülüklerimizden personel talep edilmişti. Bu kapsamda Adana İl Müftülüğü gönüllü vaizleri, camii görevlileri ve Kur'an kursu öğreticilerinden oluşan ekip, deprem bölgesi Hatay'da mânevî destek hizmetlerini yürütmek amacıyla bölgeye dualarla uğurlandı.

İl müftülüğü önünde yapılan uğurlama törenine İl Müftüsü Mehmet Taşcı, İl Müftü Yardımcıları Yusuf Dikmen ve Durdane Coşkun, Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Ali Hançer ve gönüllü din görevlileri katıldı.

Gönüllü ve görevli mânevî destek ekibi 24 Nisan - 05 Mayıs 2023 tarihleri arasında Hatay ilinde depremzedelere yönelik mânevî danışmanlık, Kur'an-ı Kerim dinletileri, sohbet programı, çocuklara ve gençlere yönelik sosyal etkinlikler gibi hizmetleri yürütecekler.

AdminAdmin