GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-10-2023 14:58   Güncelleme : 25-10-2023 15:25

At kemikleri, ölü hayvanlar ve lağım suyu arasında kurbağa avı

Adana’da lağım suyunun aktığı ve çevresinde at kemiklerinin bulunduğu derede çocukların elleriyle kurbağa avlaması pes dedirtti. Mahalleli duruma isyan etti.

At kemikleri, ölü hayvanlar ve lağım suyu arasında kurbağa avı

Merkez Yüreğir ilçesine bağlı Koza Mahallesi’nde etrafı pislikten geçilmeyen dereye son zamanlarda iddiaya göre lağım suyu da akmaya başladı. Kanalizasyon sorunu nedeniyle oluşan pis koku ve çoğalan sinek ve farelerden çevredekiler şikayetçi oldu.

Kesilmiş at kemikleri var
Ayrıca, derenin etrafında hayvan ölülerinin yanı sıra kesilmiş at kafası ile kemiklerinin olması dikkat çekti.

Çocukların tehlikeli oyunu
İçerisine lağım suyunun aktığı derede çocukların girip kurbağa tutmaya çalışması ve pis suyla oynaması ise pes dedirtti.

Mahalleli dertli
Mahalle sakinleri duruma tepki gösterip birçok kez şikayetçi olduklarını ancak bir çözüm bulamadıklarını söyledi.

"Çocuklar sürekli hasta oluyor"
İhlas Haber Ajansı’na konuşan Seyithan Arslan, "Burada yazın sinekten ve kokudan duramıyoruz. Zaten bu su hastalıklı. Çocuklar sürekli içerisine giriyor, hasta oluyor. Yetkililere bildiriyoruz ancak hiçbir cevap alamıyoruz. Buradan geçen kişiler burnunu kapatarak geçiyor. At kesim yerleri var burada. Onlar da gelip pisliğini buraya atıyor" dedi.

"Çocukların yaptığı da normal değil"
Salih Ceylan isimli başka bir mahalle sakini, "Burada at kemikleri var, kirlilik var. Bütün hastalığın merkezi burası. Bu pislik sorununun çözülmesini istiyoruz. Çocuklar burada kurbağa avlıyor ama sağlıklı değil. Bu çocukların yaptığı da hiç normal değil" ifadelerini kullandı.

AdminAdmin