SPOR
Giriş Tarihi : 28-04-2023 08:22   Güncelleme : 28-04-2023 08:25

Avrupa üçüncüsü halterciden Başkan Akay’a teşekkür ziyareti

AVRUPA Halter Şampiyonası’nda Büyük kadınlar kategorisinde Avrupa üçüncüsü olarak bronz madalyanın sahibi olan Seyhan Belediyespor kulübü sporcusu milli halterci Sara Yenigün Halter İl temsilcisi Yakup Çiçek ile birlikte Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ı ziyaret ederek desteğinden dolayı teşekkür etti.

Avrupa üçüncüsü halterciden Başkan Akay’a teşekkür ziyareti

Türk sporuna başarılı sporcular kazandırmanın öncelikli hedefleri olduğunu belirten Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Halter branşında geçmişte önemli başarıların altına imza atılan Adanamızda eski günleri yeniden yakalayabilmek için imkanlar dahilinde yapacağımız çalışmalar ile  haltere meraklı gençlerimizi teşvik edeceğiz. Milli sporcumuz Sara Yenigünü şampiyonadan bronz madalya ile dönmesinden dolayı kutluyorum. Her zaman de yanındayız. Önümüzdeki müsabakalar için de başarılar diliyorum” dedi.
Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'a vermiş olduğu destek nedeniyle teşekkür eden Milli halterci Sara Yenigün de, “Belediye Başkanımızın spora ve sporcuya olan bakış açısı bir sporcu olarak beni son derece mutlu  etmekte. Avrupa şampiyonasında elde ettiğim başarıyı başkanımıza armağan ediyorum. Bundan sonraki hedefim Dünya şampiyonasında yer alıp ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek başarı çıtasını yükseltmek. Bunun içinde daha çok çalışacağım" diye konuştu.

AdminAdmin