GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-05-2023 11:22   Güncelleme : 08-05-2023 11:30

Balonlar, kampanyası tamamlanan SMA'lı Yasmin Elif için uçuruldu

 ADANA'da SMA Tip-1 teşhisi konulan 20 aylık Yasmin Elif Salman için başlatılan kampanyada, 1 milyon 849 bin dolar toplandı. Hedefe ulaşılmasının ardından tarihi Taş Köprü'de kutlama yapıldı. 'Yasmin kazandı' yazıları asılan otomobiller ile konvoy yapan aile ve yakınları, davul, zurna eşliğinde oynayıp, gökyüzüne renkli balonlar uçurdu. Çok mutlu olduğunu belirten anne Hilal Salman (22), "Kampanyalar bittiğinde, balon uçurma etkinlikleri olurdu. O kutlamaları gözyaşları ile izlerdik" dedi.

Balonlar, kampanyası tamamlanan SMA'lı Yasmin Elif için uçuruldu

Sarıçam ilçesinde oturan kurye Vedat (24) ile hastanede temizlik görevlisi olan Hilal Salman çiftinin ilk çocukları 20 aylık Yasmin Elif'e, 40 günlükken SMA Tip-1 teşhisi konuldu. Teşhis sonrası aile, 'Zolgensma' gen tedavisi için valilik onaylı kampanya başlattı. Kampanya sürecinde hem ambulans kazasından hem de Kahramanmaraş merkezli depremlerden kurtulan Yasmin Elif'e tedavi için gerekli para toplandı. 26 Nisan'da biten kampanya kapsamında, 1 milyon 849 bin dolar bağış yapıldı. Zakkum grubu da 400 bin TL'lik konser geliri ile kampanyaya destek verdi. Güzel haberi sosyal medyadan paylaşan aile, Yasmin Elif'in tedavi göreceği Dubai için hazırlıklara başladı. Hazırlık dönemi sürerken, kentte Yasmin Elif için kutlama yapıldı. 'Yasmin kazandı' yazıları asılan otomobiller ile konvoy yapan aile, yakınları ve sevenleri, tarihi Taş Köprü'de davul, zurna eşliğinde kutlama yaptı. Renkli balonların gökyüzüne uçurulduğu kutlamaya, Adana Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı da destek verdi.
'MİLYONLAR DAHİ OLSA TOPLANIYOR' ​
Büyük mutluluk yaşadıklarını belirten anne Salman, "Adana'da kampanyalar bittiğinde, balon uçurma etkinlikleri olurdu. O kutlamaları gözyaşları ile izlerdik. Çok şükür ki; emek verenler sayesinde bu anı kızımız için yaşıyoruz. SMA hastası olan tüm anne ve babalara seslenmek istiyorum; imkansız değil. Bu bir umut ışığı olsun. Milyonlar dahi olsa toplanıyor. Sokaklarda bağırarak, canlı yayınlarda 1 lira toplayarak geldik. O hayalini kurduğumuz balon uçurmayı, tüm gönüllülerimiz sayesinde yaşıyoruz. Tedavi için 3 aylık bir süre belirlendi, Dubai'ye gideceğiz. İnşallah eylül ayında buradayız" dedi.
Baba Salman ise minnettar olduklarını belirterek, "Bize bu imkanı, bu mutluluğu yaşatan herkese çok teşekkür ediyoruz. Geride kalan evlatlarımız için de aynı özveriyi, maddi ve manevi desteği bekliyoruz. Çok sağ olun. İyi ki varsınız" diye konuştu.

AdminAdmin