GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-03-2023 08:48   Güncelleme : 07-03-2023 09:11

Başkan Akay'dan Watanabe ve Çelen'e spor salonu sözü

SEYHAN Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, cimnastik delegasyonuna ev sahipliği yaptı. Sporun en önemli branşlarından biri olan cimnastikte başarılı sporcular yetiştirmek için çalıştıklarını söyleyen Başkan Akay, Adana’ya yakışır bir spor salonu yapmak için tüm imkanları seferber edeceklerini belirtti. 

Başkan Akay'dan Watanabe ve Çelen'e spor salonu sözü

Başkan Akay, Uluslararası Cimnastik Federasyonu (FIG) Başkanı Morinari Watanabe, Türkiye Cimnastik Federasyonu (TCF) Başkanı Suat Çelen, Başkanvekili İsmail Göktekin ve Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Adana Cimnastik İl Temsilcisi Gökhan Üney ile deprem bölgesi ziyaretlerini tamamlayan delegasyona ev sahipliği yaptığı etkinlikte bir araya geldi.
Sporun toplumsal yaşamdaki önemini vurgulayan Başkan Akay, bereketli topraklara sahip Adana’nın geçmişte sporda da başarılara imza atan bir kent olduğunu anımsattı. Sporun toplumsal yaşamda çok önemli bir unsur olduğunu dile getiren Başkan Akay, “Cimnastik branşı da sporun olmazsa olmaz dalları arasında. Cimnastikte de başarılı sporcular yetiştirmek istiyoruz. Bunun içinde Adana’mıza yakışır bir spor salonu yapmaya kararlıyız. Cimnastik sporunun daha iyi noktalara getirilebilmesi için çalışan Uluslararası Federasyonu (FIG) Başkanı Morinari Watanabe’ye Türkiye Cimnastik Federasyon Başkanı Suat Çelen, Başkan vekili İsmail Göktekin ile beraberindeki heyete geçmiş olsun ziyaretleri ve destekleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Başkan Akay’a cimnastik sporuna katkılarından dolayı uluslararası Cimnastik rozetini takdim eden Uluslararası Federasyonu (FIG) Başkanı Morinari Watanabe, deprem bölgelerinde yapılan ziyaretlerini tamamladıktan sonra Adana’da kendilerine ev sahipliği yapan Akay’a teşekkür etti. Watanabe ve Çelen de, “Cimnastik sporunun daha iyi noktalara gelebilmesi adına birlikte güzel projelerin altına imza atmak için fikir birliğine vardık. Spora ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. 

AdminAdmin