Adana Haberleri
Giriş Tarihi : 02-06-2022 08:21   Güncelleme : 02-06-2022 08:23

Başkan Erdem: İlçemizdeki tüm bozuk yollarımızı onaracağız

CEYHAN Belediye Başkanı Hülya Erdem, yol yapım ve onarım işleri için meclisten istediği borçlanma yetkisinin reddedildiğini belirterek, buna rağmen ilçedeki tüm bozuk yolları onaracaklarını söyledi.

Başkan Erdem: İlçemizdeki tüm bozuk yollarımızı onaracağız

Ceyhan Belediyesi’nin Haziran ayı ilk meclis oturumu gerçekleşti. Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem’in, yolları onarmak için meclisten istediği borçlanma yetkisi, AK Parti, MHP ve İyi Parti üyesi meclis üyelerinin oy çokluğuyla reddedildi.
Toplantıda konuşan Başkan Hülya Erdem, İller Bankası’ndan alınması planlanan bu paranın belediye kasasına girmeden, proje kabul edildikten sonra yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını açık ihale yöntemi ile alacak firma ya da firmalara direkt banka tarafından ödeneceğini vurgulayarak, “Belediye yönetimimizde yaptığımız tüm çalışmalar şeffaftır. Hesap veremeyeceğimiz hiçbir işin içine girmedik, girmeyeceğiz” dedi.
‘YOLLARIMIZI YAPACAĞIZ’
Göreve seçildiği 2 yıllık süreçte ilk kez İller Bankası’ndan bozuk yollar için borçlanma talebiyle meclis üyelerine bilgi veren Başkan Hülya Erdem, “Borçlanma talebimiz reddedilse de Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’ın da desteğiyle ilçemizdeki tüm bozuk yollarımızı onaracağız. Ceyhanlı hemşehrilerimizi asla mağdur etmeyeceğiz. Ceyhanlı 160 bin hemşehrimizin daha huzurlu ve güvenli ortamlarda yaşamaları için mücadele ediyoruz. Ceyhanımız neden modern yollara kavuşmasın? Borçlanacağımız para, sathi kaplama bitüm, sathi kaplama, sıcak asfalt, bordür, parke yol yapımına harcanacaktı. Ceyhan’da acil olarak yollarımızı yapmamız gerekiyor. Belediye meclisinden yetki almak istedik ancak AK Parti, MHP ve İyi Parti’li meclis üyeleri önümüze engel koydu. Ceyhanlı hemşehrilerim müsterih olsun. Hiçbir olumsuzluğa ve umutsuzluğa yer vermeden daha kararlı ve azimli bir şekilde ilçemizdeki tüm sorunları tek tek çözeceğiz. Yollarımızı da pırıl pırıl yapacağız” diye konuştu.