GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-11-2022 12:19   Güncelleme : 13-11-2022 12:20

Başkan Hülya Erdem, İmamoğlu’nu ağırladı

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi’yi ağırlayan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, vatandaşlar için sosyal belediyeciliğin en iyi örneklerini sunma gayretinde olduklarını vurguladı.

Başkan Hülya Erdem, İmamoğlu’nu ağırladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem’i makamında ziyaret etti. Daha sonra Ceyhan halkıyla kucaklaşan Ekrem İmamoğlu, Türkiye’nin tüm insanlarının yarınlara umutla bakması gerektiğini kaydetti.
Belediye önünde toplanan vatandaşlara seslenen Başkan İmamoğlu, “Güzel ilçemiz Ceyhan’ın çocuklarına, gençlerine, hanımefendilerine, beyefendilerine şunu söylemek istiyorum. Hayatınızda hiç olmadığınız kadar umutlu olun. Hiçbir zaman aklınıza kötü bir şey gelmesin. Yapılan müdahaleler olabilir, sıkıntılı davranışları bize yaşatıyor olabilirler ama bunların hepsi bir sınav. Günün sonunda, Cumhuriyetin 100’üncü yılına geri saymaya başladık. Allah’ın izniyle göreceksiniz 2023 çok güzel olacak” diye konuştu.
İmamoğlu, Zeydan Karalar’ın oğlunun düğününe katılmak için geldiği Adana’nın tek kadın belediye başkanı Hülya Erdem’i de ziyaret etmekten ve kendisini karşılayan kalabalığın enerjisiyle buluşmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Başkan İmamoğlu, “Hazır Adana'ya gelmişken bizim kadın Belediye Başkanımız Hülya Başkanımızı Ceyhan'da ziyaret etmeyi arzu ettim. Sağ olsun. Bu kısa ziyaretimizde bize güzel bir ev sahipliği yaptı. Bir de herkese nasip olmaz. Ceyhan’daki güzel enerjiyi hem genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na hem de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e ileteceğim. Selamlarınızı söyleyeceğim. Diyeceğim ki ‘Ceyhan’da 5 dakikalık buluşmamızda bile sizlere olan inancını, 2023’e olan inancını bize gösterdi'" dedi.
BAŞKAN KARALAR: ‘CEYHAN ÖZEL BİR YER’
Ziyarette konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise Ceyhan’ın Türkiye’de özel bir yer olduğunu kaydetti. Ceyhan’ı ve Ceyhanlılar’ı ayrı bir yere koymak gerektiğini kaydeden Başkan Karalar, Ekrem İmamoğlu’na yönelik, “Sanıyorum siz de Ceyhan’ın ününü ve bu yönünü duydunuz. Teşrif buyurdunuz. Hem size hem arkadaşlara, Adana’ya ve Ceyhan’a geldiğiniz için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
BAŞKAN HÜLYA ERDEM: ‘YİNE BEKLERİZ’
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Ceyhan’da ağırlamaktan duyduğu mutluluğu paylaşan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ise belediye başkanları olarak vatandaşlar için sosyal belediyecilik hizmetlerini ilke edindiklerini vurguladı. Ceyhan’ın gerek Adana gerekse Türkiye’nin en önemli ilçelerinden biri olduğunu kaydeden Başkan Erdem, “Tarım ve sanayide, enerjide, kültür turizminde, hizmet sektöründe öne çıkan ilçemiz önümüzdeki yıllarda adını daha çok duyuracak” dedi.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile uyumlu ve yüksek bir çalışma temposuyla Ceyhan’ın daha yaşanabilir ve modern bir kimliğe bürünmesi için çaba harcadıklarını kaydeden Başkan Hülya Erdem, “İstanbul’da milyonlarca insanın tercihiyle belediye başkanı seçilen Ekrem Başkan’ın Adana’da kadın belediye başkanı olarak bizleri ziyaret etmesi gurur verici. Belediyemize ve Ceyhan halkımıza desteklerini açıklayan Başkan İmamoğlu’na teşekkür ediyoruz. Kendisini Ceyhan’da ağırlamaktan onur duyduk. Her zaman başımızın üstünde yeri var. Yine bekleriz” diye konuştu. 

AdminAdmin