Adana Haberleri
Giriş Tarihi : 02-06-2022 08:19   Güncelleme : 02-06-2022 08:23

Başkan Zeydan Karalar’a UCLG-MEWA’da yeni görevler

ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 2019-2022 arasında üstlendiği Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (MEWA) Eş-Başkanlık görevini devretti. Başkan Karalar yeni dönemde UCLG-MEWA Sosyal İçerme Komitesi Eş Başkanlığı ile Dünya Konseyi’nde MEWA Bölgesini Temsili Üyelik görevlerine seçildi.

Başkan Zeydan Karalar’a UCLG-MEWA’da yeni görevler

Üç yılda bir düzenlenen UCLG-MEWA Kongresi, 25-27 Mayıs tarihlerinde Konya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlendi.  Yönetim Organları ve Başkanlık Divanı’nın yenilendiği toplantıda; 2019-2022 arası dönemde UCLG-MEWA Eş-Başkanlık görevini büyük bir başarı ile sürdüren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar bu görevini devretti.
Zeydan Karalar; kongrede yapılan oylamada UCLG Dünya Konseyi’nde MEWA bölgesini temsil edecek üyeler arasına seçildi. Ayrıca Zeydan Karalar UCLG-MEWA Sosyal İçerme Komitesi Eş Başkanlık görevine de seçildi. Bu komite, ulusal ve uluslararası gündemin detaylandırılması, gündemdeki sosyal sorunlara yönelik etkili politikaların uygulanması ve toplumun dezavantajlı kesimi olarak tanımladığı sosyal dışlanma yaşayan bireylerin yerel seviyede desteklenmelerini amaçlayan projelerin geliştirilmesi aşamalarında komite üyelerine katılım olanağı sağlıyor.