GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-11-2022 08:04   Güncelleme : 24-11-2022 08:07

Başkan Zeydan Karalar'dan '24 Kasım Öğretmenler Günü' Mesajı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, '24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yayınladığı mesajla kutladı. Başkan Karalar, "Bu onurlu görevi, büyük fedakarlıklarla yapan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü bütün kalbimle kutluyorum" dedi.

Başkan Zeydan Karalar'dan '24 Kasım Öğretmenler Günü' Mesajı

Başkan Zeydan Karalar Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Karalar'ın mesajı, şöyle:

 

"Çocuklarımızı, gençlerimizi, yani geleceğimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz, yurdun dört bir yanında zorluklara katlanarak, büyük fedakarlıklar yaparak eğitim hizmetini yerine getiriyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Büyük Önder, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, 'Yeni kuşak en büyük Cumhuriyetçilik dersini bugünkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır' diyerek öğretmenliğin hayati derecede önemini bizlere aktarmıştır.

Aydınlık bir geleceğe ancak bilgi, bilim ve bunları sağlayacak çağdaş eğitimle yürüyebileceğimizi hiçbir zaman unutmamalıyız. Ne yaparsak yapalım, ne söylersek söyleyelim, öğretmenlerimizin hakkını asla ödeyemeyiz ancak kutsal mesleğin öneminin daha iyi anlaşılmasını ve öğretmenlerimizin daha iyi şartlarda çalışması için gerekenlerin yapılmasını sağlayabiliriz. Ben de bir öğretmen eşiyim ve bu onurlu görevi, büyük fedakarlıklarla yapan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü bütün kalbimle kutluyorum. Bizleri yetiştiren öğretmenlerimizin ellerinden öpüyorum."

AdminAdmin