Adana Haberleri
Giriş Tarihi : 06-06-2022 10:22   Güncelleme : 06-06-2022 12:07

Başkent Üniversitesi Adana SHMYO'da Mezuniyet

Başkent Üniversitesi Adana Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2021-2022 eğitim öğretim yılında onüçüncü mezunlarını verdi. Düzenlenen törende coşku ve mutluluk vardı.

Başkent Üniversitesi Adana SHMYO'da Mezuniyet

 

Başkent Üniversitesi Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi Adana Kışla Sağlık Yerleşkesi'nde gerçekleştirilen törende yerlerini, kortej yürüyüşü ile aldı.

Aileleri ise o anları ölümsüzleştirmek için kayıttaydı.

Tören; saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Konuşmalara geçilmeden önce Başkent Üniversitesinin Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı, Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın mesajı okundu.

Kürsüye gelen Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr Esin Özşahin, konuşmasında Başkent Üniversitesi'nden mezun olmanın ayrıcalık olduğuna işaret etti.

Başkent Üniversitesi Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Prof.Dr. Ferhat Kılıç da öğrencilere seslendi.

Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Füsun Eyidoğan konuşmasında, Başkent Üniversitesinin kaliteyi önemseyen bir bilim yuvası olduğuna vurgu yaptı.

Önce Acil Yardım bölümünü bitiren, ardından Tıbbi Görüntüleme bölümünden okul birincisi olarak mezun olan Mehtap Camcı da konuşmasında; Başkent Üniversitesi Kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal'a teşekkürlerini ve saygılarını sundu.

Adana Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'ndan Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Anestezi, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım programlarında eğitim gören 114 öğrenci mezun oldu.

İlk üç dereceye giren öğrencilere plaket ve diplomalarının sunulmasının ardından mezun tüm öğrenciler diplomalarını kendilerine eğitim veren hocalarının ellerinden aldı.

Geleneksel mezuniyet pastasının kesilmesinin ardından törenin en heyecanlı anı için geri sayım yapıldı ve kepler fırlatıldı.

Hep bir ağızdan 10. Yıl marşı söylenirken öğrenciler. aileleri ve onları yetiştiren öğretmenleriyle anı fotoğrafları çektirdi.