Türkiye Geneli
Giriş Tarihi : 31-05-2022 14:56   Güncelleme : 31-05-2022 15:00

Başkent Üniversitesi "Stratejik IP Yönetimi" çalıştayı

Kamu kurumları, sanayiciler, teknoparklar, üniversiteler ve girişimciler, Başkent Üniversitesi'nin ev sahipliğinde 2 gün boyunca teknolojik üretim ve ticarileştirilmesi sloganı ile birarada olacak...

Başkent Üniversitesi

"Buluştan Ticarileştirmeye Uzanan Yolda Stratejik Yönetim" başlıklı serinin ilk etabı; başladı. Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal ile Türk Patent ve Marka Kurumu başkanı Cemil Başpınar, teknolojik işbirliğinin önemine vurgu yaptı ve "artık eylem zamanı" dedi.

"Yeterince Tartışmadık mı, Sonuç Odaklı Adımlar Atma Zamanı Gelmedi mi?" sorusuyla yola çıkılan bölgesel ticarileştirme buluşmaları, Başkent Üniversitesi'nin ev sahipliği ile başladı.
"Buluştan Ticarileştirmeye Uzanan Yolda - Stratejik IP Yönetimi" etkinlik serisinin 2 gün sürecek ilk etabı "İç Anadolu Bölgesi, Bölgesel Ticarileştirme Buluşmaları" başlığı başladı.

Etkinlik yolu ile sanayici ve yatırımcılar, buluşçular, girişimciler ve girişim şirketlerinin buluşturulması amaçlanıyor. Yatırım görüşmelerinin gerçekleştirilmesi, ikili görüşme ortamlarının oluşturulması, kayıtlı teknolojilerin katılımcılara sergilenmesi, iyi uygulama örneklerinin sunulması, temel hedef olarak belirlendi.

Bu amaçla "Stratejik IP Yönetimi" başlığı altında; patent, lisans, finansal raporlama, mevzuat, hukuki altyapı, sınai mülkiyet hakları konularında interaktif çalıştaylar birbirini izleyecek.

İlk etap etkinliğin açılış konuşmalarında; ticarileştirme ekosisteminin geliştirilmesi için bu tür buluşmaların gerekliliğine vurgu yapıldı.

Başkent Üniversitesi Öğretim Görevlisi Arzu Fırlarer, etkinliğin amacını ve teknolojik üretime sağlayacağı katkılara ilişkin bilgi verdi.

"KURUMUMUZU DESTEĞİ İLE BERABER AVRUPA PATENT OFİSİ BİZE BU TOPLANTIMIZ İÇİN DESTEK VERDİ." "2 GÜN BOYUNCA GÖRECEKSİNİZ BİZ HEP SORU SORACAĞIZ." " VE BU SORULARIN CEVAPLARINI KİMLERLE BİRLİKTE BULMALIYIZ DİYE YOLA ÇIKTIK"

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Cemil Başpınar da sağlık teknolojileri konusundaki çalışmalar ve evsahipliği için Başkent Üniversitesi'ne teşekkür etti.

"BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ'NDE BULUNMAKTAN DUYDUĞUM MEMNUNİYETİ MUTLULUĞU İFADE EDEREK SÖZLERİME BAŞLAMAK İSTİYORUM." "BAŞKENT ÜNİVERSİTESİNİN TÜRKİYE'NİN YENİLİK EKOSİSTEMİ İÇERİSİNDEKİ ÖZELLİKLE SAĞLIK TEKNOLOJİLERİ BOYUTUNDA ÖNEMİNİ VE POTANSİYELİNİ DE GÖRME İMKANI BULMUŞ OLDUM." "BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ'NE BU EV SAHİPLİĞİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM."

Başkent Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ali Haberal da sağlık başta olmak üzere teknolojik üretim konusunda Ünivesitede önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini vurguladı.

"BİZ ÖZÜNDE SAĞLIK AĞIRLIKLI YAPILANAN BİR ÜNİVERSİTEYİZ." "UMARIM BU 2 GÜNÜN SONUNDA ÇOK DEĞERLİ BİLGİLERİN IŞIĞINDA BUNDAN SONRAKİ ÇALIŞMALARDA DAHA BAŞARILI OLUP KAYBEDİLEN ZAMANI EN KISA SÜREDE TELAFİ EDİP BİRÇOK ÜRETİMİ, ÜRÜNÜ PAZARLAMA FIRSATI BULACAĞIZ. "

2 gün sürecek etkinlikteki farklı oturumlarla sanayici, yatırımcı ve girişimciler, ticarileştirme ekosisteminin geliştirilmesine sağlanan katkıları raporlaştırılarak kamuoyu ile paylaşılacak.