Türkiye Geneli
Giriş Tarihi : 04-06-2022 11:50   Güncelleme : 04-06-2022 11:51

Başkent Üniversitesi'nde Eğitim Kongresi

Başkent Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü tarafından "Eğitimde lisans üstü çalışmalar kongresi" düzenlendi. Amaç; eğitim sorunlarına odaklanmak,çözüm yolları sunmak,teori- uygulama dengesini kurmak...

Başkent Üniversitesi'nde Eğitim Kongresi

. Kongrede farklı üniversitelerin eğitim fakültesi dekanları başta olmak üzere pek çok akademisyen bir araya geldi. Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal açış konuşmasında iyi eğitimcilerin yetişmesinde lisansüstü eğitimin niteliğine vurgu yaptı.

Kaliteli eğitim amacıyla kurulan Başkent Üniversitesi önemli bir kongreye daha ev sahipliği yaptı....

Başkent Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü tarafından düzenlenen, Eğitimde lisans üstü çalışmalar kongresine Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal, üniversite dekanları ve akademisyenler katıldı....

Enstitü Müdürü Prof. Dr. Servet Özdemir, kongrenin lisansüstü eğitimin niteliğinin arttırılması açısından önemine dikkat çekti.

Özdemir, Milli eğitim bakanlığı,eğitim fakülteleri,okullar gibi tüm tarafların biraraya gelmesinin gerekliliğini de vurguladı.

Rektör Prof. Dr. Ali Haberal da eğitimde yaşanan sorunları işaret etti, nitelikli lisansüstü eğitimin donanımlı eğitimciler yetiştirilmesinde olmazsa olmaz bir hale geldiğini vurguladı.

Kongre Başkent Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve TED üniversitesi eğitim fakültesi dekanlarının katıldığı oturumla devam etti.

Prof. Dr. Sadegül Akbaba Altun, Prof. Dr. Selahattin Öğülmüş ve Prof. Dr. Yüksel Kavak, Türkiye ve dünyadaki eğitim uygulamaları hakkında bilgiler verdi.

Prof. Dr. İhsan Doğramacı konferans salonu ve Başkent Üniversitesi dersliklerinde düzenlenen farklı konulardaki oturumlar yoğun katılımla tamamlandı.