EĞİTİM
Giriş Tarihi : 28-06-2024 08:29

Başkent Üniversitesi'nin Gurur Günü

Başkent Üniversitesi'nde mezuniyet coşkusu, üçüncü gününde de devam etti...

Başkent Üniversitesi'nin Gurur Günü
Bilimle donatılan gençler, Türk Bayrağı'nı dünyanın heryerinde dalgalandırmak için yeni bir döneme adım attı. Sağlık Bilimleri ile Kahramankazan Meslek yüksekokulu mezunları diploma sevinci yaşarken, yanlarında aileleri ve üniversitenin akademik kadrosu vardı. Prof. Dr. Mehmet Haberal da yeni mezunların heyecanına ortak oldu, onlara önemli mesajlar verdi.
Başkent Üniversitesi'nde mezuniyet heyecanı, üçüncü gününde...

Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Kahramankazan Meslek Yüksekokulu mezunları diplomalarını almak için, okullarında; amfitiyatro'da biraraya geldi.

Törene, Prof. Dr. Mehmet Haberal, Mütevelli heyet Başkanı Şakir Kaleli, heyet üyeleri, Kahramankazan Belediye Başkanı Selim Çırpanoğlu, eski bakan İsmet Attila, akademisyenler ve mezunların aileleri katıldı

Mezunlar adına kürsüye, Başkent Üniversitesi Kahramankazan Meslek Yüksekokulu Gıda teknoloji programı mezunu Büşra Yörük çıktı.

Rektör Prof. Dr. Hakan Özkardeş, üniversite hakkında bilgi verdi, Başkent Üniversitesinin acı kayıplarını andı, mezunlara başarı diledi.

Son olarak Prof. Dr. Mehmet Haberal kürsüdeydi. Genç mezunlardan ay yıldızlı Türk Bayrağı'nı en tepede dalgalandırmalarını istedi.

Kanal B Haber Müdürü Metin Kayıhan, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni seslendirdi.

Dereceye giren öğrencilere, diploma ve plaketleri verildi...
 
Daha sonra tüm mezunlar, diplomalarını akademisyenlerin elinden aldı...

Ve beklenen an geldi... Başkent Üniversitesi, yeniden görüşmek üzere dediği mezunlarını gururla uğurladı...
AdminAdmin