GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-05-2023 08:13   Güncelleme : 04-05-2023 08:17

Büyükşehir destekli satranç turnuvası sonuçlandı

 23 NİSAN Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ödüllü Satranç Turnuvası tamamlandı. 10 farklı ilden 420 sporcunun katılım sağladığı turnuvada 12 farklı kategoride 120 ödül sahibini buldu.

Büyükşehir destekli satranç turnuvası sonuçlandı

Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü (GSİM) ile Satranç İl Temsilciliği organizatörlüğünde 29-30 Nisan tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ödüllü Satranç Turnuvası tamamlandı. 10 farklı ilden 420 sporcunun katılım sağladığı turnuvada 12 farklı kategoride 120 ödül sahibini buldu.
Sporcuların ödülleri, düzenlenen törenle verildi. Törene, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. İsmail Güneş, Spor Hizmetleri Şube Müdürü Yuşa Davarcı, Spor Koordinatörü Yusuf Konaklı, Türkiye Satranç Federasyonu Adana İl Temsilcisi Demir Gündoğdu, sporcular ve veliler katıldı.
‘KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ’
Törende konuşan Doç. Dr. İsmail Güneş şunları söyledi:
''1300 yıllık geçmişi olan bu oyun, çocukların konsantrasyonunu, problem çözmelerini, eleştirel, orijinal ve yaratıcı düşünmelerini ayrıca matematiksel becerilerini geliştirmek konusunda sayısız faydalar sağlıyor. Genç beyinlerin bilgiyi nasıl yönettiğine, stratejik düşünmelerine ve analiz yapmalarına yardımcı oluyor. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak Satranç sporuna olan ilgiyi ve farkındalığı artırmak amacıyla bu tür organizasyonların düzenlenmesine katkı sağlamaya devam edeceğiz.”
‘BÖLGESEL BİR YARIŞMA HALİNE GELDİ’
Türkiye Satranç Federasyonu Adana İl Temsilcisi Demir Gündoğdu ise ''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvamız deprem illerinde yaşayan birçok sporcunun da katılımıyla bölgesel bir yarışma haline geldi. Çocuklarımızın moral ve motivasyonunu arttırmak için yüz boyama, halat çekme, çuval yarışı, futbol, basketbol gibi etkinliklerin de yapıldığı bu şölen ortamını bizlere tesis eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız. Zeydan Karalar'a ve Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığına camiamız adına şükranlarımızı sunuyor, katılım sağlayan ve derece elde eden tüm sporcularımızı kutluyorum'' dedi.

AdminAdmin