GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-09-2022 14:52   Güncelleme : 16-09-2022 14:54

Ceyhan’da Müfit Can Saçıntı ile Altın Koza heyecanı

 ADANA'nın Ceyhan ilçesinde 29. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında Müfit Can Saçıntı’nın yönetmenliğini yaptığı 'Yaşamak Güzel Şey' filminin açık hava gösterimi yapıldı. 

Ceyhan’da Müfit Can Saçıntı ile Altın Koza heyecanı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın festivali ilçelere yayma girişimine kayıtsız kalmayan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, ilçedeki film gösteriminde ünlü yönetmen ve oyuncu Müfit Can Saçıntı ve hemşehrileriyle bir araya geldi. Müfit Can Saçıntı’nın yönetmenliğini yaptığı 'Yaşamak Güzel Şey' filmini Saçıntı ve Ceyhanlılarla birlikte izleyen Başkan Erdem, festivalin Adana için büyük önem taşıdığını kaydetti. Müfit Can Saçıntı’yı Ceyhan’da ağırlamaktan duyduğu mutluluğu paylaşan Erdem, belediye olarak kültür-sanat, sinema, spor ve sosyal etkinliklere ayrı bir değer verdiklerini belirtti. 
29. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin yeni sinemacıların yetişmesinde önemli bir misyon üstlendiğini dile getiren Başkan Hülya Erdem, “Geçen yıl da Ceyhan’da açık havada sinema gösterimimiz oldu. Çok keyifle izledik. Bu yıl da hayranlık duyduğumuz, keyifle izlediğimiz filmlere imza atan Müfit Can Saçıntı ile birlikte film izlemenin ayrıcalığını yaşadık. Kendisine Ceyhanımıza geldiği için teşekkür ederken festivali Ceyhanlılarla buluşturan Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’a da teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Başkan Erdem, film gösteriminin ardından Müfit Can Saçıntı’ya çiçek sundu. 

AdminAdmin