KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 12-11-2022 08:15   Güncelleme : 12-11-2022 08:24

Ceyhanlılar Atatürk’ü sevdiği türkülerle andı

 CEYHAN Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 84. yıldönümünde anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Ceyhanlılar Atatürk’ü sevdiği türkülerle andı

Ceyhan Belediyesi’nin  ‘Kadın Eli Birimi Korosu’nun gerçekleştirdiği “Atatürk’ün Sevdiği Türküler” konseri büyük ilgi gördü. Atatürk’ün sanata, kültüre verdiği değeri yansıtan etkinlikte konuşan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, tüm dünyanın gıptayla baktığı ebedi bir başkomutana sahip olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Atatürk’ün emaneti Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza dek, barış ve kardeşlik içerisinde yaşaması için her kesin elinden gelen tüm çabayı göstermesi gerektiğini vurgulayan Başkan Erdem, “Bilimden teknolojiye, eğitime, sağlığa, tarım ve sanayiye büyük önem veren Atatürk, elbette ki kültür ve sanatta da öne çıkan bir isim olmuştur. “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” sözü Atatürk’ün öngörülü bir kişilikle sanatın hayatımızdaki rolünü ve önemini gözler önüne sermiştir” dedi.
“KORO, AYAKTA ALKIŞLANDI”
Başkan Hülya Erdem’in konuşmasının ardından Ceyhan Belediyesi Kadın Eli Birimi Korosu, birbirinden değerli eserleri salonu dolduran Ceyhanlılar için seslendirdi. Koroyu ayakta alkışlayan davetliler, Atatürk’ün sevdiği türkülere büyük bir heyecan ve coşkuyla eşlik etti.

AdminAdmin