Adana Haberleri
Giriş Tarihi : 08-06-2022 12:39   Güncelleme : 08-06-2022 12:40

Çukurova’da atık ilaçlar toplanıyor

ÇUKUROVA Belediyesi, Adana Eczacı Odası ile işbirliği yaparak kullanım süresi geçmiş ilaçların toplanması için çalışma başlattı. Bu kapsamda isteyen eczanelere belediye tarafından atık ilaç kutusu dağıtılıyor.

Çukurova’da atık ilaçlar toplanıyor

Çukurova Belediyesi, Adana Eczacı Odası ile işbirliği yaparak kullanım süresi geçmiş ilaçların toplanması için çalışma başlattı. Bu kapsamda belediye tarafından temin edilen ilaç toplama kutularının, isteyen eczanelere dağıtımına başlandı. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ile Adana Eczacı Odası Başkanı Mürsel Yalbuzbağ, kutu dağıtılan eczaneleri ziyaret etti.
Başkan Soner Çetin, kullanım süresi geçmiş ilaçların toplum sağlığı açısından tehdit oluşturabileceğini belirterek, “Bunun için isteyen eczanelere ilaç toplama kutuları dağıtıyoruz. Belirli aralıklarla Çevre Kontrol ve Koruma Müdürlüğü çalışanlarımız bu kutulardaki ilaçları toplayarak güvenli bir şekilde bertaraf edilmese sağlayacaklar” dedi.
Adana Eczacı Odası Başkanı Mürsel Yalbuzbağ da halk sağlığını yakından ilgilendiren bu konuda duyarlı davrandığı için Başkan Soner Çetin ve belediye personeline teşekkür etti. Süresi geçmiş ilaçların bertaraf edilmesinin özel bir çalışma gerektirdiğini belirten Mürsel Yalbuzbağ, Çukurova Belediyesi’nin böyle bir görevi üstlenmesinin önemine dikkat çekti.