Adana Haberleri
Giriş Tarihi : 22-06-2022 11:36   Güncelleme : 22-06-2022 11:48

Çukurova’da yaz spor okullarına görkemli açılış

ÇUKUROVA Belediyesi tarafından düzenlenen yaz spor okulları törenle açıldı. Gündüz Tekin Onay Tesisleri'nde yapılan açılış törenine öğrenciler ve velileriyle birlikte binlerce kişi katıldı. Futbol, tenis, savunma sporları, jimnastik, yüzme gibi dallarda açılan yaz spor okullarına ilgi büyük oldu.

Çukurova’da yaz spor okullarına görkemli açılış

Törende konuşan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin,  yaz kurslarının büyük ilgi görmesinden dolayı geçmiş yıllara göre hem branş sayısını artırdıklarını hem de kurs veren kulüplerin sayısının arttığını söyledi. Gençlerin spor yapmasının önemine değinen Başkan Soner Çetin, “Her zaman gençlerimizin yanındayız. Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan korunması için kültür sanat ve spor önemli bir yer tutuyor. Çok sayıda festival ve etkinlikle Çukurova’yı kültür sanat kenti yaptı. Spor etkinlikleri ve amatör spor kulüplerine desteğimizle de sporun ve sporcunun yanında olmaya devam ediyoruz" dedi.  
Adana Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar, çocukların sokaklardaki tehlikelerden korunması ve sağlıklı birey olması için bu tür organizasyonların önemine değindi.  Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şube Başkanı Kerim Hoşfikirer de, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in sporun gülen yüzü olduğunu belirterek, “Başkan Adana’ya sultanlar liginde kadın voleybol kazandırdı. Bu Adana’da bir ilktir. Ayrıca tesis yapılması için arsa tahsis edilmesi de çok önemlidir. Kendisi her zaman sporun yanında olmuştur” dedi.