GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-10-2023 08:12   Güncelleme : 16-10-2023 13:33

Cumhuriyet'in 100. yılına özel “Çocuklara Adana Gezisi” düzenlendi

Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün uzman personelleri tarafından 12 Ekim’de Cumhuriyet’in 100'üncü yılına özel “Çocuklara Adana Gezisi” düzenlendi.

Cumhuriyet'in 100. yılına özel “Çocuklara Adana Gezisi” düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. Yılı vesilesiyle, çocuklara Cumhuriyet'in 100. yılına ulaşmış olmanın gurunu yaşatmak, coşkusunu hissettirmek ve önemini vurgulamak amacı ile Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün uzman personelleri tarafından Yüreğir/Cengiz Topel İlkokulu 4. sınıf öğrenci grubu ve ebeveynlerine yönelik Adana’nın tarihi mekanlarına gezi düzenlendi.
Öğrenci ve ebeveynler öncelikle Adnan Menderes Bulvarı’na götürülüp, bölgenin doğal güzelliği ile Baraj Gölü’nün altında yatan İlkçağ Medeniyetleri anlatıldı. Daha sonra Merkez Camisi ve Merkez Parkı’nı görmeleri sağlandı.
Akabinde tarihi Tepebağ Evleri, konakları tanıtıldı, Atatürk Evi Müzesi ve Sinema Müzesi incelendi, bilgi aktarıldı. Öğrenci ve ebeveynler dünyanın kullanılan en eski köprüsü olan Taşköprü’yü de gezdi.

AdminAdmin