DÜNYA
Giriş Tarihi : 11-01-2023 12:27   Güncelleme : 11-01-2023 12:28

Dünya Sağlık Örgütü Uyardı

Omicronun yeni varyantı Amerika ve Avrupa'da yayılmaya devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüs vakalarının artması üzerine, yolculuk öncesi KOVİD testi talep edilmesini önerdi. havayoluyla seyahat eden yolculardan maske takmaları da istendi.

Dünya Sağlık Örgütü Uyardı

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Acil Durum Direktörü Catherine Smallwood, düzenlediği basın toplantısında, Koronavirüsün yeni varyantı XBB.1.5'İN Avrupa'da da gittikçe yaygınlaştığını duyurdu.

Smallwood, "Ülkeler yolculuk öncesi kovid testi gibi kanıtlar istemeleri, yolculuk önlemleri ayrım olmaksızın herkes için uygulanmalı" ifadelerini kullandı.

Koronavirüsün Omicron varyantının Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere birçok ülkede yeniden artması üzerine havayoluyla seyahat eden yolculara maske takmaları da önerildi.

Bugüne kadar en hızlı şekilde yayıldığı tespit edilen Omicron alt varyantı XBB.1.5, yapılan çalışmalarda Amerika Birleşik devletleri'ndeki kovid hastalarının yüzde 27,6'sında görülmüştü.

Uzmanlar, mevcut aşıların hâlâ ağır semptomlar, hastaneye yatma oranları ve ölümlerden önemli ölçüde hastaları koruduğunu söylüyor.

AdminAdmin