GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-01-2023 12:22   Güncelleme : 11-01-2023 12:25

Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi: Okullara bütçe gönderilmesi bizim projemiz

EĞİTİM-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, "İlk defa 2022 yılında  okullara bütçe olarak para gönderildi. Bu uygulamanın patenti Adana şubemize aittir" dedi.

Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi: Okullara bütçe gönderilmesi bizim projemiz

Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Mehmet Sezer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında basın mensuplarıyla bir araya geldi. 12'ncisi düzenlenen etkinlikte gazeteciler gününü kutlayan Sezer, toplantıya katılan basın mensuplarına teşekkür etti.
'BU UYGULAMANIN PATENTİ ADANA ŞUBEMİZE AİTTİR'
?Eğitim-Bir-Sen olarak Türkiye genelinde 1 milyonun üzerinde üyelerinin olduğu ve söz sahibi sendika olduklarını belirten Sezer, 2022 yılında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Sezer, yaklaşık 10 yıldır okullarda bağış adıyla toplanan paraların okul giderlerine kullanılmasının birtakım sıkıntılara yol açtığını ve Milli Eğitim Bakanlığı'na her okula öğrenci ve öğretmen sayısına göre para gönderilmesini talep ettiklerini söyledi. Uygulamaya ise 'Belediye modeli' ismini verdiklerini belirten Sezer, “Her yıl bu talebimizi dile getirdik ve amacımıza ulaştık. İlk defa 2022 yılında okullara bütçe olarak para gönderildi. Bu uygulamanın patenti Adana şubemize aittir. Sendikacılıkta asla vazgeçmeyip doğru talep ettiğiniz bir şey varsa ısrar etmenin ne kadar önemli olduğunu gördük" dedi.

AdminAdmin