Adana Haberleri
Giriş Tarihi : 31-05-2022 14:46   Güncelleme : 31-05-2022 14:48

Eğitim-Bir-Sen, Adana’da 8’inci kez yetkili sendika oldu

EĞİTİM-Bir-Sen Adana Şubesi, en çok üye sayısına ulaşarak eğitim-öğretim ve bilim hizmetleri iş kolunda kentte 8’inci kez yetkili sendika oldu.

Eğitim-Bir-Sen, Adana’da 8’inci kez yetkili sendika oldu

Eğitim-öğretim ve bilim hizmetleri iş kolunda sonuçlar belli oldu. 2022 yılı mutabakat sonuçlarına göre bir önceki yıldan 204 daha fazla üye yapan Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi, en çok üye sayısına ulaşarak, eğitim-öğretim ve bilim hizmetleri iş kolunda kentte 8’inci kez yetkili sendika oldu.
Konuyla basın toplantısı düzenleyen Şube Başkanı Mehmet Sezer, 11 bin 887 üyelerinin bulunduğunu kaydetti. Sezer, “Sadece güvenle verilen yetkinin azimle sürdürülebileceği inancıyla yıl boyunca çalışmalarımız sürdürdük. Bu çalışmaların sonucunda da Adana’da 8’inci kez yetkili sendika olduk. Şehrimizde gelenek bu yıl da değişmedi. En yakın sendikadan 3 bin 529 daha fazla üyemiz var. Sendikalı eğitim çalışanlarının yüzde 50'ye yakını Eğitim-Bir-Sen'i tercih etti. Bu bizim için çok önemli bir başarı" dedi.
Bu sonucun sorumluluklarını artırdığını vurgulayan Başkan Sezer, "Bugünden itibaren daha fazla çalışarak eğitim çalışanlarımızın yasal haklarını korumak ve artırmak için daha kararlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz.  Eğitim-Bir-Sen, güvenin ve başarının değişmeyen adresi olmuştur. Bir kez daha bu vesile ile bugüne kadar üye olmamış tüm eğitim çalışanlarını Eğitim Bir-Sen’e üye olmaya davet ediyorum. Bu muhteşem başarıda pay sahibi olan tüm dava arkadaşlarıma, emek, ömür ve gönül veren herkese yürekten teşekkür ediyorum" diye konuştu.