GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-01-2023 15:33   Güncelleme : 05-01-2023 15:37

Fiyat Artışları Sürüyor

Yeni yılın ilk günlerinde zam haberleri peş peşe geliyor...Ankara ve Eskişehir'de simite; Edirne'de toplu ulaşıma, Bolu'da ekmeğe zam geldi; ayrıca sigara fiyatları da arttırıldı..

Fiyat Artışları Sürüyor

Öne Vergi ve harçlar, sonra ekmek et ve yumuta gibi temel gıda maddeleri...Yeni yıl zamlarla geldi...

Son gelen zam haberleri arasında dar gelirlinin sıkça tükettiği simit var...Eskişehir'de 4 liraya satılan simit 5 liraya; Ankara'da ise 5 liraya satılan simit 7 liraya çıkarıldı.

Ankara Simitçiler Odası Başkanı Savaş Delibaş, girdi maliyetlerine dikkati çekti; “Şuan 7 liraya dahi esnafın para kazanamadığını söyleyebilirim” dedi...

İstanbul, İzmir, Ankara ve Aydın gibi illerden sonra ekmeğe Bolu’da da zam geldi...4 Lira'dan satışa sunulan 200 gram ekmek, yüzde 25 zamlanarak 5 lira'ya çıktı.

Bolu Lokantacılar Aşçılar ve Pastacılar Odası Başkanı Murat Abak, un fiyatlarındaki sert artışa dikkati çekti; "Emin olun fırıncı esnafımıza 5 lira da yetmeyecek " ifadesini kullandı.

Bir zam haberi de Edirne’den geldi...Kentte şehir içi toplu ulaşım ücretleri arttırıldı...Tek kişi bilet fiyatı 6 lira 88 kuruştan 9 liraya, öğrenci 4 lira 75 kuruştan 6 lira 45 kuruşa çıktı. Taksimetre açılış tarifesi 12 lira 50 kuruştan
15 liraya yükselirken, öğrenci servis ücretlerinde de aynı oranda zam yapıldı.

AdminAdmin