GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2022 13:49   Güncelleme : 29-08-2022 13:50

Gülen Yüzler Semt Kreşleri yeni eğitim yılına hazır

ÇUKUROVA Belediyesi’nin Gülen Yüzler Semt Kreşleri yeni eğitim ve öğretim yılı hazırlıklarını tamamladı.

Gülen Yüzler Semt Kreşleri yeni eğitim yılına hazır

Yaz aylarında da çalışan anne ve babaları düşünerek kapılarını açık tutan kreşlerde, 31 Ağustos’ta başlayacak olan yeni dönem eğitimleri için denetimlerde bulunan Belediye Başkanı Soner Çetin, kreş yetkililerden yapılan çalışmalar ve hazırlıkları hakkında bilgi aldı. Tesislerin yetkilileri ve öğretmenleriyle konuşan ve 8 kreşi gezen Başkan Çetin, eksikleri ve yapılması gerekenleri kontrol etti. Sınıfları inceleyen Çetin, sorunsuz ve güven içerisinde bir eğitim yılını yaşamak için denetimlerini sürdüreceğini söyledi. 
Kreşlere çok önem verdiklerini söyleyen Başkan Çetin, “Oryantasyon yani uyum süreci öncesi son kontrolleri yapıyoruz. 15 gün sürecek bu oryantasyon evresinden sonra, başarılı olamayan ve ayrılan çocuklarımızın yerine yedek listeden gelecek vatandaşların çocuklarını kayıt edeceğiz. Biliyorsunuz kreşlerimize büyük bir ilgi var ve talepleri karşılamak tamamen mümkün olmuyor. Ancak noter huzurunda çekilişle çocuklarımızı ne yazık ki yeni kayıt olarak alabiliyoruz. Kreşlerimize bu kadar ilginin çok olması bizi memnun ediyor” dedi.
Diğer belediyelerinde bu semt kreşleri konusunda ağırlık vermesi gerektiğine vurgu yapan Çetin, özellikle de kadın istihdamının önündeki sorunların birisinin semt kreşlerinin azlığı olduğuna dikkat çekti. Gülen Yüzler Semt Kreşleri'nin sayısını artıracağının müjdesini veren Çetin, vatandaşların bu ihtiyacına cevap vermeye çalıştıklarını belirtti.

AdminAdmin