Adana Haberleri
Giriş Tarihi : 12-06-2022 08:26   Güncelleme : 12-06-2022 08:35

Hazine arazisi satışları 81 kente yayılacak

ADANA Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER) Başkanı Mustafa Karslıoğlu, fiyatları sürekli artıran konut sahipleri nedeniyle tapu müdürlüklerinde iptal edilen işlem sayısının, gerçekleştirilen işlem sayısını geçtiğini belirterek, vatandaşların satışa sunulacak hazine arazisi fırsatını iyi değerlendirmesi gerektiğini söyledi. Karslıoğlu, “Vatandaşlarımız astronomik fiyatlı ilanlara ilgi göstermesinler, hazine arazisi satışları 81 ile yayılacak” dedi.

Hazine arazisi satışları 81 kente yayılacak

Türkiye genelinde sıfır ve ikinci el konut fiyatlarının astronomik seviyelere yükselmesi nedeniyle hazine arazileri satışa sunuldu. Vatandaşların düşük arsa maliyetiyle ucuz konut inşa edebilmesi için başlatılan proje kapsamında  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 32 kentte 385 arazinin satışı, 14-15 Haziran tarihlerinde bakanlığın internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek.
Adana Kamu Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Karslıoğlu, fiyatları sürekli artıran konut sahipleri nedeniyle tapu müdürlüklerinde iptal edilen işlem sayısının, gerçekleştirilen işlem sayısını geçtiğini belirterek, vatandaşların hazine arazisi fırsatını iyi değerlendirmesi gerektiğini söyledi. İnternette konut ilanlarındaki fiyat artışlarının artık bakanlık tarafından takip edildiğini kaydeden Karslıoğlu,  “Vatandaşlarımız astronomik fiyatlı ilanlara ilgi göstermesinler, hazine arazisi satışları 81 ile yayılacak. Bu büyük bir nimet. İhaleler şeffaf şekilde yapılacak. Vatandaşlarımız ucuz arsa alınca haliyle konutunu da ucuza yapacak. Normal vatandaştan alacağının yüzde 50 daha aşağısına gelecek diyebiliriz. KDV ve tapu masraflarından da muaf oluşu ayrı kolaylık sağlayacak. Yüzde 25’ini peşin verecek, vade farksız 24 ayda ödeyecek. Ev fiyatları artık aldı başını gitti. Ederinden fazla eden bir şeyi almamak gerekiyor. Almayınca, talep azalınca ev fiyatları düşecek. Cumhurbaşkanımızın programında duyduğumuz kadarıyla 81 vilayette hazine arazileri açılacak” dedi.