DÜNYA
Giriş Tarihi : 31-10-2022 15:29   Güncelleme : 31-10-2022 15:30

Hindistan'da Asma Köprü Çöktü

Hindistan'da yüzlerce kişinin üzerinde olduğu asma köprü ağırlığa dayanamayarak çöktü... Aralarında çocukların da olduğu çok sayıda kişi nehre düştü... 141 kişi hayatını kaybetti...

Hindistan'da Asma Köprü Çöktü

Hindistan'ın Gujarat eyaletine bağlı Morbi kasabasında Machhu Nehri’ne kurulu asma yaya köprüsü, üzerinde en az 500 kişinin bulunduğu sırada çöktü.

Yüzlerce kişi nehre düştü...

Aralarında çocuklarında olduğu 141 kişi hayatını kaybetti...

Olay yerine çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edildi..

Çalışmalara donanma ve hava kuvvetlerinden ekipler de katıldı.

Yetkililer, çöken köprünün 125 kişi taşıma kapasitesinin olduğunu ve çökmenin çok sayıda kişinin köprü üstünde aynı anda bulunması nedeniyle gerçekleştiğini ifade etti..

Işık Bayramı tatili dolayısıyla çok sayıda kişinin, turistik Morbi kasabasına geldiği, kalabalığın da bu nedenle oluştuğu kaydedildi..

Sömürge döneminden kalan 230 metre uzunluğundaki köprünün, 6 aylık bakım sürecinin ardından geçen hafta ulaşıma açıldığı belirtildi.

Muhalefet partileri, olayın yaşandığı köprüde gerekli teknik kontrolleri sağlamadığı ve köprünün yük kapasitesine ilişkin yeterli değerlendirmeleri yapmadığı gerekçesiyle hükümeti eleştirdi.

Olaydan büyük üzüntü duyduğunu belirten Hindistan Başbakanı Narendra Modi, kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarına 2 bin 430 dolar, yaralananlara ise yaklaşık 600 dolar verileceğini açıkladı.

AdminAdmin