GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-02-2023 09:56   Güncelleme : 28-02-2023 09:59

İzmir Körfezi'nde 4.1 büyüklüğünde deprem

İzmir Körfezi’nde, Foça açıkları olan 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İzmir’in yanı sıra Manisa’da da hissedilen deprem, kısa süreli paniğe yol açtı.

İzmir Körfezi'nde 4.1 büyüklüğünde deprem

Afet ve Acil durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi’nin merkez üssünü Ege Denizi’nde İzmir’in Foça ilçesinin 4,87 kilometre açığı olarak saptadığı deprem, saat 21.22'de oldu. Yerin 14,5 kilometre altında olan deprem, İzmir’in yanı sıra Manisa'da da hissedildi. Kısa süreli paniğe neden olan sarsıntıyla birlikte bazı vatandaşlar dışarı çıktı. Depremde, herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

 

İzmir Körfezinde 4.1 büyüklüğünde deprem

 

 

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin merkez üssünü Foça ilçesi, büyüklüğünü ise 4 olarak açıkladı.

 

İzmir Körfezinde 4.1 büyüklüğünde deprem

 

 

VALİ KÖŞGER: CAN VE MAL KAYBI YOK

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İlimizde Foça merkezli 4.1 büyüklüğünde bir deprem gerçekleşti. Can ve mal kaybı olduğuna dair bir bilgi tarafımıza ulaşmadı. Geçmiş olsun İzmir. Allah ülkemizi afetlerden korusun" ifadelerini kullandı.

 

İzmir Körfezinde 4.1 büyüklüğünde deprem

 
Foça’da oturan Recep Armağan, depremin kısa sürdüğünü belirterek, "Ayağa kalkmıştım kapıya tutundum düşüyordum. Şiddetini bilmiyorum ama çok sert geldi. Çok kısa sürdü" dedi. 

AdminAdmin