GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-10-2022 11:33   Güncelleme : 31-10-2022 11:34

Kayın ormanları, bölgenin ilgi odağı

ADANA'nın Kozan ilçesi ve Osmaniye’nin Sumbas ilçesi sınırlarıyla kesişen bölgedeki yaklaşık bin 900 rakımda bulunan Yirce Kayın Ormanları, doğal güzelliğiyle doğaseverleri misafir ediyor.

Kayın ormanları, bölgenin ilgi odağı

Kozan ilçesi ile Sumbas sınırında bulunan Yirce Yaylası'nın kuzeyinde, kayın ağaçlarından oluşan orman alanı, bölge sakinleri ve çevre il ve ilçelerden gelenlerin ilgisini çekiyor. Kayın ormanında ağaçların yapraklarının sonbahar ile doğanın tüm tonlarını bir arada bulunduran kayın ormanlarına ilgi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Ağaçları yapraklarını dökmesiyle ortaya kartpostallık manzara çıktı. Doğa fotoğrafçıları ve doğa sporları ekipleri ziyaret ettikleri bölgede fotoğraflar çekerek arşivlerine yeni fotoğraf ekledi. Özellikle hafta sonları yüzlerce yerli turist, kayın ormanlarını ziyaret ediyor. Adana doğa sporları derneklerinden Ayhan Alcı, "Geçtiğimiz hafta da gelmiştim, buradan gayet memnunum, bu grupla ikinci gelişimiz, bugün 160 kişilik bir grupla geldik” dedi.
XTREME doğa sporları olarak her yıl kayın ormanlarına geldiğini belirten grup lideri Yaşar Nalyapan, "5 yıldır Burası inanılmaz güzel süper bir ortam, Kayın Bölgemizdeki en iyi kayın ormanı" diye konuştu.

AdminAdmin