GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-10-2022 11:33   Güncelleme : 31-10-2022 11:34

Kozan'ın kırsalına 22 park yapımı

KOZAN Belediyesi merkez ve kırsal mahallelerde park yapım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Kozan'ın kırsalına 22 park yapımı

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’ın kırsal mahalle ziyaretlerinde çocukların ve mahalle muhtarların talepleri üzerine 22 kırsal mahallede park yapımı, mesire alanı ve park yenileme çalışması Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılırken, bazı mahallelerde de semt sahası yapıldı. Çürüklü, Boztahta, Çamlarca, Yanalerik Mesire Alanı, Yukarıkeçili Park Yenileme, Duraluşağı, Özbaşı, Andıl, Oruçlu, Kahveli, İdem, Dikilitaş, Karubuza, Memiköyü, Çobanpınarı, Damyeri, Kahveli, Salmanlı Mesire Alanı, Cerit, Aslanlı, Acarmantaş ve Hacıbeyli mahallelerinde park yapım çalışmalarını tamamlayan Kozan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bu mahallelerin bazı kısımlarında ise semt sahası da yaparken, bir kısmında kullanılamaz durumda iken yeniden kullanılabilir duruma getirdi.
Yapımı yeni tamamlanan Acarmantaş Parkı ve Hacıbeyli Parkı için açıklamada bulunan Acarmantaş Mahalle Muhtarı Ahmet Pazarcı, “Mahallemize belediye ekipleri geldi ve semt sahamızı yaptı. Ağaçlarımızı dikti. Oyun grubumuz kuruldu. Artık çocuklarımızın hem spor yapacağı, hem de oynayabileceği bir parkı oldu. Emeği geçenlere teşekkür ederiz” dedi.  Hacıbeyli Mahalle Muhtarı Memiş Coşkun  ise “Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan ve ekibine atıl durumda olan parkımızı yenileme çalışması ile güzel bir duruma getirdikleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Merkez ve kırsalda park yapımı çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğlenip güzel vakit geçirebilecekleri alanları şehrimizin her bir noktasında çocuk parklarının çoğaltılması adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Köy ziyaretlerimizde çocuklarımızın taleplerine ilgisiz kalamazdık çocuklarımız ve vatandaşlarımız park oyun alanı istekleri oldu bizde gereğini yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz” dedi. 

AdminAdmin