Kültür-Sanat
Giriş Tarihi : 21-06-2022 12:53   Güncelleme : 21-06-2022 14:25

Kurs gezilerinden oluşan sergi yoğun ilgi gördü

SEYHAN Halk Eğitim Merkezi bünyesindeki fotoğrafçılık alanı kursiyerleri, 8 aylık eğitim süresi boyunca gezilerde çektikleri 45 eseri, açılan sergi ile sanatseverlerin beğenisine sundu. 

Kurs gezilerinden oluşan sergi yoğun ilgi gördü

Seyhan Çep Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin katkılarıyla 20 Haziran'da düzenlenen fotoğraf sergisinin açılışı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Kahya Demirhan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Necati Kameroğlu, Seyhan Halk Eğitim Müdürü Cavidan Gülnar Çeliğ, Seyhan Osman Gazi Ortaokulu Müdürü Ali Akarsu, Seyhan Çep Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Saffet Alptekin ve fotoğraf eğitmeni Mesut Demirci tarafından yapıldı.
SANATSEVERLERİN BEĞENİSİNİ TOPLADI
Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu Taş Bina Fuaye Salonu’nda düzenlenen sergide kursiyerler; Canay Kara, Cemal Temel, Deniz Kağıt, F. Eylül Akar, Fırat Özerpalet, Galip Şahin, Göksun Gökçeli, Gülcan Kılınç Şahin, Lütfiye Bayhan, Mehtap Yılmaz, Mesut Aslan, Nurcihan Büyükyiğit, Özgül Sanal, Tülin Çelik ve Yasemin Önal tarafından çekilen toplam 45 fotoğraf sergilendi. Kurs süresince yapılan gezilerde çekilen ve çeşitli hikayeleri barındıran fotoğraflar sanatseverlerden tam not aldı. Beğeniyle gezilen sergi, her yaştan kişi tarafından oldukça ilgi gördü. 
KEYİFLİ BİR YOLCULUĞUN SERGİSİ
Sergiyle ilgili açıklama yapan Sergi Küratörü Mesut Demirci, "8 aylık eğitim sürecinde ışığı, renkleri ve fotoğraf tekniklerini öğrenmek amacıyla keyifli bir yolculuğa çıktık. Teorik eğitimler dışında saha eğitimlerinde fotoğraf üretebileceğimiz güzel yerler gezdik. Üretebilmenin heyecanı ve mutluluğunu yaşadık. Mutluluğumuzu bu sergi ile de paylaşmak istedik. Bu süreçte emeğini ve desteğini esirgemeyerek  yanımızda olan tüm arkadaşlarımıza ve kurum müdürlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.