GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2022 15:42   Güncelleme : 08-11-2022 15:43

Mecliste, 'Türk bayrağı' gerginliği

 ADANA Büyükşehir Belediye Meclisi’nde konuşan MHP Grup Başkanvekili Cemal Demirdağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda elindeki Türk bayrağını yere attığını ileri sürdü. Başkan Karalar da bu iddiayı kabul etmedi.

Mecliste, 'Türk bayrağı' gerginliği

Büyükşehir Belediyesi kasım ayı olağan meclis toplantısının birinci oturumu Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda gündem dışı söz alan MHP Grup Başkanvekili Cemal Demirdağ, Başkan Karalar’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda elindeki Türk bayrağını yere attığını öne sürdü. Demirdağ, “Bağımsızlığımızın sembolü Türk bayrağımıza saygı, esasen devletimize milletimize hürmet anlamı taşır ancak ne yazıktır ki Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için düzenlenen kutlama töreninde Türk bayrağını yere atması sadece Adanamız’a değil tüm milletimize saygısızlıktır” dedi.
‘YERE ATMA DİYE BİR ŞEY YOK’
Demirdağ’ın sözünü kesen Başkan Karalar ise sinirlenerek, “Saygısız bir adamsın. ‘Yere atıyor’ diyorsan hem yalancısın hem saygısızsın. Yere atma diye bir şey yok” dedi. Başkan Karalar’ın sözleri üzerine mecliste gergin anlar yaşandı. MHP’li Demirdağ ise bayrağın istemeden bile olsa düşürüldüyse Karalar’ın özür dilemesi gerektiğini anlattı.
AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı ise Başkan Karalar’ın üslubunun yerinde olmadığını kaydetti. 

AdminAdmin