Adana Haberleri
Giriş Tarihi : 06-06-2022 08:39   Güncelleme : 06-06-2022 08:42

Pozantılı öğrenciler, Prag’da stajını tamamladı

ADANA’nın Pozantı İlçesi Türkan İrfan Akün Çok Programlı Anadolu Lisesi Moda Tasarım Bölümü öğrencileri Avrupa Birliği Erasmus Projesi kapsamında Çekya’nın başkenti Prag’da 15 gün staj yaptı.

Pozantılı öğrenciler, Prag’da stajını tamamladı

'Moda Tasarım ve Giyim Üretim Teknolojisi Alan Öğrencilerimize Yönelik Mesleki Beceri Stajı' başlıklı 3 grup halinde toplam 24 öğrencinin katıldığı staj programında gelinlik, abiye, şapka ve çanta atölyelerinde staj yapan öğrenciler, eğitimin sonunda Europass sertifikası almaya hak kazandı. Europass sertifikası Avrupa Birliği’ne üye tüm ülkelerde çalışma izni yerine geçiyor.
Bölüm öğretmenlerinin ve idarecilerin koordinesinde Prag’da yapılan Moda Tasarım stajının ardından yeni projeler hazırlamaya başlayan Türkan İrfan Akün ÇPAL öğretmenleri “Her Yıl 1 Proje” sloganıyla tüm meslek öğrencilerini yurt dışına çıkarmayı hedefliyor. Okul Müdürü Veysel Güngör, "Projede emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz kendi bölümlerinde devam etmeleri halinde Avrupa ülkelerinde iş bulma şansına sahip oldular. Bu fırsatı değerlendirmelerini temenni ediyorum. Tüm meslek bölümlerimizin yurt dışında staj yapması için çalışmalarımız sürüyor. Okulumuzda bulunan Bilgisayar, Muhasebe ve Elektrik bölüm öğrencilerimiz de projeler kapsamında bu şansı yakalayabilecekler” dedi.