GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2023 08:51   Güncelleme : 14-03-2023 08:53

Seçim Takvimi 18 Mart'ta Başlıyor

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, seçim takviminin 18 Mart'ta başlayacağını açıkladı.

Seçim Takvimi 18 Mart'ta Başlıyor

Gözler ise devam eden ititfak görüşmelerinde ve partilerin milletvekilliği aday adaylığı başvurularında olacak. AK parti'de 3 dönem kuralının uygulanıp uygulanmayacağına ise partinin yetkili organı Merkez Karar Yürütme Kurulu karar verecek. Bu arada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ile ikinci kez görüştü. Destici görüşme sonrası seçimlere kendi logosu ve isimleriyle katılacaklarını duyurdu.

Yüskes Seçim Kurulu düğmeye bastı; seçim takviminin 18 Mart'ta başlayacağını YSK Başkanı Ahmet Yener duyurdu. Açıklamanın yapıldığı saatlarde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BBP Lideri Mustafa Destici ile ikinci kez biraraya geldi.

BBP Lideri Mustafa Desteci görüşmenin ardından kameraların karşısına geçti.

Gözler Cumhur ititfakı ve Millet İtitfakının genişleme görüşmelerinde.. AK Parti'nin HÜDAPAR ve yeniden refah partisi ile de teması devam ediyor.

AK parti sözcüsü Ömer Çelik son gelişmeleri aktaran isim oldu.

Ömer Çelik. HÜDAPAR'ın terör örgütüyle ilişkilendirilmesine de yanıt verdi

Millet ittifakının Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu da İşçi Partisi ve Sol Parti ile görüşmüştü. Kılıçdroğlu'nun HDP ve Memleket partisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ile biraraya gelmesi de bekleniyor.

Kılıçdaroğlu'nun Muharrem İnce ile görüşebileceği belirtiliyor ama henüz o görüşmenin netlik kazanmadığı kaydediliyor. Ancak siyasi kulislerde Kılıçdaroğlu'nun İnce ile biraraya gelme ihtimalinin yüksek olduğu belirtiliyor.

Bu arada partilerin milletvekili adaylık başvuru süreci de önemli.. AK parti'de başvurular 16 Mart'a kadar devam edecek.

AK parti'de aday adaylığı müraacatları 16 Mart'a kadar devam edecek. Peki 3 dönem vekillik yapanlardan da başvuru alınacak mı? O sorunun yanıtını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi'nde milletvekilliği genel seçimleri için aday adaylığı başvurusu ise 20 Mart'a kadar sürecek.Milliyetçi Hareket Partisi'nde de milletvekili adaylık başvuru süreci Salı günü başlayacak , 21 Mart'ta sona erecek.

Bu arada deprem bölgesindeki seçmenlerin nasıl oy kullanacağına yönelik soru işaretleri vardı. AK parti'li Ali İhsan Yavuz, "kimse havuza düşmeyevek" dedi.,

Yavuz, başka illere giden depremzedelerin adres değişikliği başvurusunu yapmaları gerektiğinin de altını çizdi.

AdminAdmin