GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2022 11:00   Güncelleme : 08-11-2022 11:01

SEYHAN BELEDİYESİ AMATÖRLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Seyhan Belediyesi ilçede faaliyet gösteren 36 amatör futbol kulübü’ne 322.500TL’lik nakdi yardımda bulundu. Göreve geldiği ilk günden bu yana branş ayrımı yapmaksızın amatör sporun maddi ve manevi yanında yer alıp desteğini esirgemeyen Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “ Amatör spor kulüplerimiz gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarmak adına önemli bir görev üstlenmekte. Bunun içinde kulüplerimiz mutlaka desteklenmelidir” dedi.

SEYHAN BELEDİYESİ AMATÖRLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

 

SIRADA SALON SPORLARI VAR

Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşen  törende konuşan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “ Spor gerçekten de çok önemli. Beden sağlığı ve kötü alışkanlıkların önüne geçme anlamında önemli bir rol üstlenmekte. Bunun içinde spor yapmak şart. Takım halinde  yapılması daha çok önemli. İleriki zamanlarda çok şeyler kazandıracaktır” dedi.  Amatör spor kulüplerinin sorunları yakından bildiklerini ve bu anlamda da imkanları zorlayarak destek olduklarının  belirten Başkan Akay, “ Kulüplerimiz belediyemize ait tesislerden faydalanmakta. Ulaşım ve gıda desteğimizin ardından nakdi yardımımızı da gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde de salon  spor kulüplerimize destek olacağız ” dedi.

 

 BAŞKAN AKAY’A TEŞEKKÜR ETTİLER

ASKF Genel Sekreteri Ergin Ulun ve Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şube Başkanı Kerim Hoşfikirer de, spora ve sporcuya verdiği önemli desteklerden  dolayı Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’a teşekkür ederken Çukurova Press Havuzlubahçespor Kulüp Başkanı Engin Kanber ‘de takımlarının formasını takdim etti.

 

BÜYÜK İLGİ

Törene, TFF Güney İlleri Bölge Müdürü Akif Oflaz, TÜFAD Adana Şube Başkanı Mehmet Sümer, TSYD Adana Şube Başkanı Kerim Hoşfikirer, AGSYD Adana Şube Başkanı Mustafa Boz, ASKF Yönetim kurulu üyeleri, Futbol İl Temsilcisi Bülent Oymacı, Mahalle muhtarları ile çok sayıda amatör spor kulüp başkanı, yönetici, antrenörü ve futbolcuları katıldı.

 

AdminAdmin