GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-09-2023 08:13   Güncelleme : 19-09-2023 08:23

Seyhan Belediyesi tarafından “ Yürüyüş Etkinliği” düzenlendi

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Enerjinin kullanılmasında en önemli şey hareketliliktir” dedi.

Seyhan Belediyesi tarafından “ Yürüyüş Etkinliği” düzenlendi

Her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla Seyhan Belediyesi tarafından “ Yürüyüş Etkinliği” düzenlendi. Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın da katıldığı yürüyüş Tepebağ Konakları’ndan başlayıp Ulucami, Büyüksaat, Luvi Kültür Merkezi ve İlter Özel Tıp ve Diş Hekimliği Müzesi Civarı’nda gerçekleşen halk oyunları gösterisiyle sona erdi.
“Hareketlilik temel noktalarımızdan bir tanesidir””
Yürüyüş etkinliğine katılanlara Adana’nın tarihi yerleriyle ilgili önemli bilgiler verildiğini belirten Akay, “Tepebağ Konakları, Luvi Kültür Merkezi ve İlter Özel Tıp Diş Hekimliği belediyemiz tarafından ilçemize kazandırıldı. Hareketlilik günlük yaşantımızın temel noktalarımızdan bir tanesidir. Çünkü enerjimizi bir yandan hareketle belli bir noktaya getiriyoruz. Yediklerimizin besin anlamında bizlere bıraktığı kalıntıların yaşlanmaya yol açması nedeniyle giderilmesi lazım. Bunun sağlanması da büyük ölçüde enerjinin kullanımıyla ilgili gerçekleşiyor ” şeklinde konuştu.
“Enerjinin kullanılmasında en önemli şey hareketliliktir”
Enerjinin kullanılmasında da en önemli şey hareketlilik olduğuna dikkat çeken Akay, “Hayatımızın son noktasına kadar unutmayacağımız bir durumdur. Günümüzde özel çözümleri de var. Genç yaşta sabitleştirmek ve belli bir ölçüde gelenek haline getirmek hepimizin düşünmesi gereken bir durumdur. Avrupa Hareketlilik haftasına düzenlediğimiz yürüyüş etkinliğini katılan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

AdminAdmin