Adana Haberleri
Giriş Tarihi : 17-06-2022 15:03   Güncelleme : 17-06-2022 15:07

Seyhan Belediyesi’nin 11. Bilgi Evi İsmetpaşa’da açıldı

SEYHAN Belediyesi’nin pandemi döneminde, uzaktan eğitim olanağından yoksun gençlerin bilgiye erişiminin önündeki engelleri kaldırmak amacıyla halkın kullanımına sunduğu Bilgi Evlerinin 11'ncisi İsmetpaşa Mahallesi’nde hizmete açıldı.

Seyhan Belediyesi’nin 11. Bilgi Evi İsmetpaşa’da açıldı

İsmet Paşa Bilgi Evi’nin açılışına çocukların ilgisi yoğun oldu. Belediye başkan yardımcıları, müdürler, muhtarlar, CHP Adana il ve ilçe yöneticileri ile vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen açılışta Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, çok hızlı bir değişim ve dönüşümün yaşadığı dünyada ayakta kalabilmenin en temel yolunun eğitim olduğuna işaret etti. Gençlerin ve çocukların bu değişim ve dönüşüme hazırlıklı olmasının önemine değinen Başkan Akay, Seyhan Belediyesi olarak evde çalışma olanağı bulamayan genç neslin, eğitimle ilgili eksiklerini giderebilmelerine olanak sağlamak amacıyla bilgi evlerini hizmete sunduklarını kaydetti.
BİLGİYE ERİŞİMİN ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALDIRILDI
Bilgi Evlerinde kütüphane, bilgisayar ve sınırsız internet ile gençlerin her türlü bilgiye erişebildiğini vurgulayan Akay, on birinci Bilgi Evini hizmete açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 
Konuşmaların ardından kesilen kurdele ile Bilgi Evi hizmete açılırken Başkan Akay katılımcılarla birlikte halaylar çekti.