Spor
Giriş Tarihi : 08-05-2022 12:09   Güncelleme : 08-05-2022 12:09

Seyhan, futsalda iddialı

 TÜRKİYE Futsal Süper Ligi’nde Adana’yı temsil eden Seyhan Belediyespor Kulübü, ilk maçında Sakarya Kurudere Spor Kulübü ile oynayacak.

Seyhan, futsalda iddialı

Türkiye Futsal Süper Ligi’nde Adana’yı temsil eden tek takım olan Seyhan Belediyespor Kulübü başarıya inanıyor. 9 -14 Mayıs tarihleri arasında Adana’da oynanacak ilk 5 hafta karşılaşmaları Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda gerçekleşecek. Mavi-beyazlılar ilk maçında Sakarya Kurudere Spor Kulübü ile oynayacak.
Nevşehir’de yapılan TFF Futsal  Ligi ön eleme tur karşılaşmalarında başarılı olarak Süper Lig’e yükseldiklerini belirten Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Güçlü takımların yer aldığı Süper Lig’de Adanamız’ı en iyi şekilde temsil etmeye kararlıyız. Sahamızda oynayacağımız ilk beş haftada  iyi neticeler elde etmek istiyoruz. Teknik heyet ve sporcu kadromuza olan güvenimiz yüksek. Hemşehrilerimizi karşılaşmaları izlemeye davet ediyorum” dedi.
ŞAMPİYON TAKIM TÜRKİYE’Yİ UEFA’DA TEMSİL EDECEK
8 takımın yer aldığı Futsal Süper Ligi, çift devre usulü gerçekleşecek. Adana’da oynanacak ilk beş haftanın ardından 2’nci etap müsabakaları 23-28 Mayıs tarihleri arasında Samsun’da yapılacak. 6-11 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek son dört hafta ise Bursa ya da İzmir ilinde oynanacak. Şampiyon olan takım Türkiye’yi UEFA’da temsil etme hakkına sahip olacak.