GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-01-2023 12:12   Güncelleme : 02-01-2023 12:13

Seyhan'a 25 milyonluk yatırım

SEYHAN Belediyesi, 25 milyonluk yatırımla eski Çırçır Fabrikası’nı Seyhan Sanat Merkezi’ne dönüştürüyor.

Seyhan'a 25 milyonluk yatırım

Tarihi dokusu korunarak restorasyonu tamamlanacak olan eski Çırçır Fabrikası’nın temel atma töreni dün akşam saatlerinde gerçekleştirildi. Siyasi partilerin il ve ilçe başkanları, demokratik kitle ve sivil toplum örgütlerinin başkan ve temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve yurttaşların katılımıyla gerçekleştirilen törende konuşan Sakarya Mahallesi Muhtarı Semra Özdal, Seyhan Belediyesi’ne ve Başkan Akay’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Özdal, “Seyhan Belediye Başkanımıza mahallemize bu kadar güzel bir kültür sanat merkezi inşa ettirdiği için minnettarız” dedi.
KILIÇDAROĞLU’NUN SELAMINI İLETTİ
Önceki gün ziyaret ettiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını katılımcılara ileten Başkan Akif Kemal Akay, “Genel Başkanımız bizden beklediği; yakın iktidarımıza Millet İttifakı olarak bizim hazır olmamız... Bugüne kadar yaptığımız hizmetlerimizi artırarak devam etmemizi istedi. Özellikle sosyal yardımlar açısından belediyelerimizin hizmetlerinden son derece memnun kaldığını ifade etti” diye konuştu.
SANAT MERKEZİ OLARAK YENİDEN HAYAT BULACAK
Seyhan’da hem sosyal belediyecilik hem de kentin kültür-sanat alanlarında gelişimini destekleyen bir anlayışla hizmet verdiklerini dile getiren Başkan Akay, sürdürülebilir projeleri hayata geçirdiklerini kaydetti. Zeydan Karalar döneminde kamulaştırılan eski Çırçır Fabrikasının sanat merkezine dönüştürüleceğini aktaran Başkan Akay, “Eski İstasyon” binasının da restore edilerek yeniden kent yaşamıyla bütünleştirileceğini vurguladı. Zeydan Karalar döneminde kamulaştırılan İlhan-Turhan Selçuk kardeşlerin gençliklerinde yaşadığı tarihi binayı 'Karikatür Evi' olarak Adanalıların hizmetine sunacaklarını ifade eden Başkan Akay, “Geçmiş dönemde kamulaştırılması yapılan çok sayıda alan bu dönemde tamamlanacak. Yaşar Kemal evi, Orhan Kemal Evi, Muzaffer İzgü evi gibi bir takım evlerin de artık Adana’ya kazandırılması lazım” ifadelerini kullandı.
ÇOK DAHA GÜZEL GÜNLERDE BULUŞACAĞIZ
Festivaller kenti olarak anılan Adana’ya gelen turistlerin kentin tarihi güzelliklerini görmesinin önemine de değinen Başkan Akay, Tepebağ ve Ulucami çevresinin Büyükşehir Belediyesiyle birlikte yapılan sokak sağlıklaştırma ve restorasyon çalışmalarının ardından çok daha değerli ve önemli bölge haline getireceklerini de kaydetti.

AdminAdmin