GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-02-2023 09:26   Güncelleme : 23-02-2023 09:32

Seyhan’da dayanışma 'depremzedelere yardım çarşısı' ile sürüyor

KAHRAMANMARAŞ’ta meydana gelen depremlerin hemen ardından tüm tesislerini halka açıp, depremde zarar gören vatandaşlar için tüm olanaklarını seferber eden Seyhan Belediyesi, Depremzedelere Yardım Çarşısı’nı hizmete açtı.

Seyhan’da dayanışma 'depremzedelere yardım çarşısı' ile sürüyor

Depremin ağır hasar verdiği diğer illerden Seyhan’daki yakınlarına sığınan depremzedeler, ihtiyaçlarını ücretsiz olarak Seyhan Belediyesi Depremzedelere Yardım Çarşısı’ndan karşılıyor. Hayırseverlerin katkılarıyla Yaşar Kemal Kültür Merkezi içerisinde oluşturulan Yardım Çarşısı’nda kadın, erkek ve çocuk kıyafetleri, ayakkabı, çocuk bezi, bebek maması, battaniye, hijyen maddeleri gibi temel ihtiyaç ürünleri depremzedelere ücretsiz olarak sunuluyor.
HAYIRSEVERLERİN BAĞIŞLARIYLA OLUŞTURULDU
Depremin neden olduğu zorlukların ve yol açtığı yaraların dayanışmayla aşılabileceğini dile getiren Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Depremzedelere Yardım Çarşısı’nın hayırseverlerin bağışlarıyla oluşturulduğunun altını çizdi. Başkan Akay, “Seyhan Belediyesi olarak ilçemizde yakınlarına sığının depremzedeler yardım etmek amacıyla bir Depremzedelere Yardım Çarşısı oluşturduk. Burada ihtiyaç sahipleri, mevcut ürünlerimizden temin edebilecekler. Tabi bütün bunlar hayırsever yurttaşlarımızın katkılarıyla sağlandı ve önümüzdeki süreçte de bunların devam edeceğini düşünüyoruz” dedi.
ZOR GÜNLER DAYANIŞMAYLA AŞILACAK
Dayanışmaya katkı vermek isteyen yardımseverlerin Yaşar Kemal Kültür Merkezi içerisindeki Depremzedelere Yardım Çarşısı’na başvurabileceğini kaydeden Başkan Akay, “Bu zor günleri hep birlikte geride bırakacağız. Hiç kimsenin kendisini yalnız hissetmesine izin vermeyeceğiz. Seyhan Belediyesi olarak tüm olanaklarımızla halkımızın hizmetindeyiz. Diğer illerden Seyhan’daki yakınlarına sığınan depremzedeler ile yardımseverler arasında köprü görevi gören Depremzedelere Yardım Çarşısı’na bağış yapmak isteyen vatandaşlar çağrı merkezimizi arayarak belediyemize ulaşabilir" diye konuştu. 

AdminAdmin