GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-09-2022 11:03   Güncelleme : 12-09-2022 11:04

Seyhan’dan Mithatpaşa’ya yeni park

SEYHAN Belediyesi’nin Mithatpaşa Mahallesi’nde yapımını tamamladığı 1 No’lu Çocuk ve Dinlenme Parkı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Mithatpaşa’ya yeni yeşil alanlar kazandırmak için çalıştıklarını dile getiren Başkan Akif Kemal Akay, mahalle sakinlerine Bilgi Evi müjdesi de verdi.

Seyhan’dan Mithatpaşa’ya yeni park

Güney Kıyıboyu Caddesi ile 58314 Sokağın kesiştiği noktada 5 bin metrekarenin üzerindeki alan üzerinde yapımı tamamlanan Mithatpaşa 1 No’lu Çocuk ve Dinlenme Parkı’nın açılışı Başkan Akay, mahalle muhtarları, belediye bürokratları ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi. Mithatpaşa Mahallesi Muhtarı Cengiz Şen, mahalleye verdiği hizmetlerden dolayı Başkan Akay’a ve Seyhan Belediyesi’ne teşekkür etti.
Muhtarlarla birlikte mahallelerin önceliklerini belirleyip hizmetleri hayata geçirdiklerine dile getiren Başkan Akay, "Muhtar arkadaşlarımla birlikte çalışarak mümkün olduğu kadar en gerekli şeyleri yapmayı tercih ediyoruz. Gücümüz yettiğince bunları tamamlayacağız. Sizin öncelikleriniz, talepleriniz ve birlikte çalışmamız önemli” dedi. 
Mithatpaşa’da birkaç yere daha yeşil alan kazandırmak istediklerini aktaran Başkan Akay, “İnşallah bu sene dolmadan bunları tamamlamış oluruz. Köşedeki binamız yenilenecek ve bir Bilgi Evi ile bir muhtarlık binası sizlere kazandırılmış olacak” diye konuştu. Konuşmaların ardından Başkan Akay, muhtarlar ve vatandaşlarla birlikte kurdeleyi keserek parkın açılışını gerçekleştirdi. 
Açılışa katılan çocuklara pamuk şekeri ikram edilip, yüz boyama etkinliği gerçekleştirildi.

AdminAdmin