SPOR
Giriş Tarihi : 25-04-2023 08:50   Güncelleme : 25-04-2023 08:57

Seyhanlı halterci Avrupa üçüncüsü oldu

 AVRUPA Halter Şampiyonası'nda kadınlar 81 kilogramda Türkiye'yi temsil eden Seyhan Belediyespor Kulübü sporcusu Sara Yenigün silkmede 131 kilogram ile bronz madalya elde etti.

Seyhanlı halterci Avrupa üçüncüsü oldu

Seyhan Belediyespor Kulübü sporcusu Sara Yenigün Avrupa Halter Şampiyonası'nda  kadınlar 81 kilogramda silkmede 131 kilo ile Avrupa 3'üncüsü olarak bronz madalya aldı. Seyhan Belediyespor Kulübü’nde değişik branşlarda forma giyen sporcuların elde ettiği başarıların kendilerini son derece mutlu ettiğini belirten Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Halterde ülkemizi temsil eden kadın sporcumuz Sara Yenigün'ün  Avrupa üçüncüsü olması gurur vesilemiz olmuştur. Kendisini kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.
Başarılı halterci Sara Yenigün de, “Avrupa şampiyonasına hocamızın vermiş olduğu program doğrultusunda çok iyi hazırlandım. İyi bir performans sergileyip  bronz madalya elde ederek Avrupa üçüncüsü olmanın mutluluğunu yaşamaktayım. Önümüzdeki süreçte başarı çıtasını yükseltmek için daha çok fazla çalışacağım. Başarıya giden yolda desteğini esirgemeyen Seyhan Belediye Başkanımız Akif Kemal Akay’a teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

AdminAdmin