Adana Haberleri
Giriş Tarihi : 04-06-2022 11:49   Güncelleme : 04-06-2022 11:49

Şiddet mağduru kadınlara ücretsiz psikolojik tedavi

TÜRK Kadınlar Konseyi (TKKD) Adana Şubesi, şiddet mağduru kadınlara ücretsiz psikolojik tedavi desteği sunmak için Uzman Psikiyatrist Dr.Hamza Avcı’yla iş birliği protokol imzaladı.

Şiddet mağduru kadınlara ücretsiz psikolojik tedavi

TKKD Adana Şube ve Akdeniz Bölge Başkanı Av. Meryem Türktekin ile protokolü imzalayan Hamza Avcı, her yıl şiddet mağduru 10 kadının ücretsiz olarak psikolojik tedavisini üstlendi. 
Kadına yönelik şiddete karşı yaptıkları çalışmalara gelen desteklerin kendisini mutlu ettiğini dile getiren Türktekin, duyarlı olan herkesin bu sorunun çözümüne katkı sunmak istediğini söyledi. Şiddet mağduru kadınlara destek için topluma yaptığı çağrının bu tür karşılıklar bulmasına sevindiğini söyleyen Türktekin, “Bu konuda duyarlılık sahibi tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Daha önce şiddet mağduru kadınların dezavantajlı çocukları için özel okullarla, ardından şiddet mağduru kadınlara estetik tedavi imkanı sağlayan kliniklerle iş birliği protokolü yapmıştık. Şimdi de çok değerli Uzman Psikiyatrist Dr.Hamza Avcı’yla şiddet mağduru kadınların psikolojik tedavileri için bir protokol imzaladık. Değerli doktorumuz her yıl şiddet mağduru 10 kadının psikolojik tedavisini bedelsiz olarak gerçekleştirmeyi üstlendi. Bir kadınımızın tedavisine de başladı. Kendisine desteğinden ve duyarlılığından dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi. 
Türktekin, yakında şiddet mağduru kadınlar ve çocukları için diş hekimleri ve dershanelerle de iş birliği protokolleri yapacaklarını söyledi.