GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-12-2022 08:12   Güncelleme : 28-12-2022 08:15

TEV Adana Şubesi burs verdiği öğrenciler için koşacak

TÜRK Eğitim Vakfı (TEV) Adana Şubesi, bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek Adana Uluslararası Yarı Maratonu’nda destek verdikleri öğrenciler için koşacak. 

TEV Adana Şubesi burs verdiği öğrenciler için koşacak

Türkiye genelinde 55 yıllık hizmet süresinde yurtiçinde 269 bin 76, yurt dışında ise 2 bin 124 burs veren TEV Adana Şubesi, bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Adana Uluslararası Yarı Maratonu’na hazırlanıyor.  Aralarında burs alan öğrencilerinde bulunduğu koşucular, Merkez Park’ta antrenmanlarına başladı.  TEV Adana Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Pınar Özcan öncülüğünde onlarca koşucu, farkındalık oluşturmak için koşuya katıldıklarını ifade etti.  
Türk Eğitim Vakfı Adana Şube Yürütme Kurulu Başkanı Pınar Özcan, geleceğe yetişen gençler adına  'Adana Running Club' takımının destekleri ile birlikte 'eğitim' için koşacaklarını belirtti. Özcan, “Binlerce öğrenci, en temel ihtiyaçlarını karşılayamadığı için okulunu bırakmak zorunda kalıyor. Yaşanan ekonomik zorluklar arttıkça okula devam edememe riskiyle karşı karşıya olan öğrencilere sağladığımız burs imkanı ile eğitimlerine devam etmelerini amaçlıyoruz. Desteklerinizle adımlarımız daha güçlü olacak ve daha çok gence eğitim bursu sağlanacak” diye konuştu.

AdminAdmin