GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-11-2022 08:07   Güncelleme : 14-11-2022 08:16

Vursavuş'tan Menderes Adasının düzenlenmesi için çağrı

 CHP Adana Büyükşehir ve Seyhan Belediye Meclis Üyesi aynı zamanda Adana Sahipsiz Değil Platformu Başkanı Mustafa Fidan Vursavuş, bici bici satıcılarının bulunduğu Menderes Adasının düzenlenmesi için Vali Süleyman Elban’a çağrıda bulundu.

Vursavuş'tan Menderes Adasının düzenlenmesi için çağrı

CHP Adana Büyükşehir ve Seyhan Belediye Meclis Üyesi aynı zamanda Adana Sahipsiz Değil Platformu Başkanı Mustafa Fidan Vursavuş, Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı 4’üncü Oturumu’nda konuştu. Vursavuş, Seyhan Baraj Gölü’nde yüzen dubaların kaldırılması talimatı verdiği için Vali Süleyman Elban’a teşekkür etti. Seyhan Baraj Gölü’nün yüzen evlerden temizlendiğini ve aynı şekilde, halk arasında Amerikan Adası olarak bilinen, Menderes Adası’nın da düzenlenmesini isteyen Vursavuş, Vali Elban’a çağrıda bulundu.
Adadaki manzaranın kente yakışmadığını vurgulayan Vursavuş, “Menderes Bulvarı'ndan geçerken hepimizin gördüğü, akşam geçerken ne olduğunu anlamadığımız renklerle bezenmiş yeri hak etmiyoruz. Mersin'de marina varken Adana bunu hak etmiyor. Burası için bir proje geliştirebilir. Devlet Su İşleri bölge eski müdürünü ziyaret edip burayla ilgili fikirlerimi paylaştığımda burasıyla ilgili bir proje geliştirdiklerini ve bütçesini belirlediklerini söylemişlerdi. Bana bir sunum yaptılar ben de büyükşehir belediyesi olarak üstümüze düşen ne varsa yapılması gerektiğini ifade ettim. Oda başkanlarımızın tamamına seslenmek istiyorum. Geçmiş dönemde maniayla ilgili bir sorun olduğunda valimiz, sivil toplum kuruluşu başkanlarımız ve oda başkanlarımızla bir otobüse binip Ankara'ya giderek sorunu çözmek için girişimde bulunmuştuk. Aynı çalışma Menderes Adası için de yapılabilir” dedi.
‘ADANA MARKA ŞEHRİ BÖYLE OLUR’
Adana’yı seven herkesin bu düzenlemeye destek vermesini isteyen Vursavuş, “Belediye başkanımız yanında olmak üzere valimizin önderliğinde milletvekillerimiz, oda ve sivil toplum kuruluşu başkanlarımızın Adana seven herkesin bir şemsiye etrafında toplanması boynumuzun borcudur. Adadaki arkadaşların nasıl orada olduklarını ben bilmiyorum. Vardır bir yasal dayanağı, yoksa da gereğini yerine getirmek lazım. Eğer ruhsatları var ise onları da mağdur etmeden bir çözüme kavuşturmak Adanalıların en büyük beklentisidir. Adana marka şehri böyle olur. Dünyanın hiç bir yerinde böyle güzel bir göl böyle kıymetsiz olmamıştır” diye konuştu.

AdminAdmin