Adana Haberleri
Giriş Tarihi : 02-06-2022 13:13   Güncelleme : 02-06-2022 13:15

Yamaçlı-Güneşli Çok Amaçlı Mahalle Merkezi’nin temeli atıldı

ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Yamaçlı-Güneşli Çok Amaçlı Mahalle Merkezi’nin temelini attı.

Yamaçlı-Güneşli Çok Amaçlı Mahalle Merkezi’nin temeli atıldı

Yamaçlı-Güneşli Çok Amaçlı Mahalle Merkezi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi. Bölge halkının ilgi gösterdiği törene, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın yanı sıra çeşitli siyasi partilerin temsilcileri, belediye meclis  üyeleri, bürokratlar, muhtarlar da katıldı.Karalar, “Muhtarlarımız bir ihtiyaç bildirdiler ve biz de bu ihtiyacı gideriyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Adana’nın dört bir yanında çalışıyoruz. Onun için istediğimiz sıklıkta görüşemiyoruz. Adana devasa bir coğrafya. Buradaki insanların benim üzerimde çok emeği var. Tarihin üzerimize yüklediği misyonu yerine getirme zorunluluğumuz var. İnşallah bu dönem iktidar olmayı da başaracağız. Çabamız budur” dedi.
‘HİZMET ETME KAPASİTEMİZ YÜKSELİYOR’
Bu yıl belediyenin gelirinin, borçlarının üzerine çıktığını kaydeden Karalar, “Evvela Allah’ın, sonra halkımızın desteğiyle gemiyi yüzdürmeye başladık. Bunun anlamı halkımıza daha çok hizmet verebileceğimizdir. Mali disiplin için çok uğraştık ve başardık. Borcu gelirinin 4 katından fazla olan bir haldeydik. Geliri artırıp gideri yükseltiyoruz. Kısa süre öncesine kadar ayda 50 milyon lirayla hizmet ettiğimiz Adana’ya artık daha fazla miktarla hizmet etme gücümüz var. Hizmet etme kapasitemiz yükseliyor. Bunu başardık. İş tecrübemiz, kurduğumuz kadro ve yönetim anlayışımızın doğruluğu ile belediyeyi 3 yılda nefes alabilir hale getirdik. Bu bizim için büyük mutluluk ve Adana’ya büyük müjdedir. Açılışlarımızın, temel atma törenlerimizin nasıl sıklaştığını birlikte göreceğiz” diye konuştu.
‘İHTİYAÇ SAHİBİ İNSANIMIZA DESTEĞİMİZ ARTACAK’
Belediyenin sosyal yardım hizmetlerini anlatan Zeydan Karalar şunları söyledi:
“Şimdiye kadar sosyal yardımları çok yaptık ama bundan sonra ihtiyaç sahibi insanımıza desteğimiz artacak. Bunların yanında tabii ki su, kreş, yol, taziye evi ve altyapı gibi hizmetlerimiz de sürecek. Önümüzdeki süreçte vatandaşımızın isteyip de bizim yapamadığımız hiçbir şey kalmayacak. Hem sosyal yardım yapacağız hem diğer hizmetlerimizi hayata geçireceğiz. Memleketin selamete kavuşması evvela Allah’ın sonra sizin sayenizde çok yakındır. Umutlu ve dirençli olacağız. Bizim bir tek yolumuz var, o da Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur, başka da bir yolumuz yoktur.”