GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-06-2024 09:03   Güncelleme : 25-06-2024 22:42

Yumurtalık Belediye Başkanı Altıok, "Yumurtalık yepyeni bir çehreye kavuşuyor"

Yumurtalık Belediye Başkanı Erdinç Altıok, daha güzel bir Yumurtalık için çalışmalara deniz sahilinden başladıklarını belirterek, “Yumurtalık’ı Güney’in parlayan yıldızı haline getireceğiz” dedi.

Yumurtalık Belediye Başkanı Altıok,

Adana’nın denize açılan kapısı, sahil ilçesi Yumurtalık, yepyeni bir çehreye kavuşuyor. Akdeniz’ in ünlü bir ticaret limanı olma özelliğini sürdüren Yumurtalık, yeni dönemde Adana’da deniz olmadığını düşünenlerle ilgili tüm algıları bitirecek. Belediye Başkanlığı’nı 65 yıl sonra Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) kazandıran Başkan Erdinç Altıok, hemşehrilerine verdiği sözleri hayata geçirmeye başladı.
Yumurtalık ilçesini “Güney’in Parlayan Yıldızı” yapmak için çalışmalara; ilçeyi baştan başa süsleyen deniz sahilinden başlayan Yumurtalık Belediye Başkanı Erdinç Altıok, “Yumurtalık ilçemiz, tarihi dokusu, coğrafi yapısı, eşsiz sahilleri ve kültürel zenginlikleriyle sadece Adana’nın değil Türkiye’nin en kıymetli, en gözde ilçelerinden birisidir. Vatandaşlarımızla el ele verip güzel ilçemizi, Güney’in parlayan yıldızı haline getireceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.
“Sahillerin her metrekaresi halkımızındır”
31 Mart yerel seçimlerinde Yumurtalık Belediye Başkanı seçilen, mazbatayı aldığı günden bu yana ilçeyi karış karış dolaşıp eksikleri rapor eden Yumurtalık Belediye Başkanı Erdinç Altıok, Yumurtalık sahillerini güzelleştirmek için kolları sıvadı. Göreve gelir gelmez sahilleri işgalden kurtarmak için düğmeye basan Başkan Altıok, öncelikle Zeytinbeli, Küçük Yumurtalık ve Ayas sahillerini vatandaşların gönül rahatlığıyla gidebilecekleri bir yapıya kavuşturdu. Sahillerde görüntü kirliliğine yol açan onlarca kaçak konteyner, çadır, baraka gibi yapıları kaldırarak sahilleri halkın kullanımına açan Altıok, “Sahillerin her metrekaresi halkımızındır. Kimse sahilleri kendi özel malı gibi kullanmamalı. Görevde olduğumuz sürece bu konudaki hassasiyetimiz devam edecek, Yumurtalık sahillerini güzelleştirmek ve ilçemize yakışır bir hale getirmek için canla başla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Sürpriz projeler var
Göreve geldiklerinde sahildeki lavabo ve tuvaletlerin çok kötü durumda olduğunu belirten Başkan Erdinç Altıok, “Üzülerek belirtmeliyim ki; yıllardır ilçemizin güzelleşmesi adına pek de bir şey yapılmamış. Sahil ilçemiz Yumurtalık’ın ülkemizde daha çok dikkat çekmesi için gerekli altyapı ve kaynak oluşturulmamış. Maalesef hâlâ Adana’da deniz olduğunu bilmeyen vatandaşlarımız var. Biz, bu algıyı yerle bir edeceğiz. Adana’da deniz var, Adana’da Yumurtalık var. İlçemizi tarih, doğa, deniz ve turizm platformlarında öne çıkaracağız” diye konuştu.
“Türkiye’nin örnek sahillerinden birisi yapmaya çalışacağız”
Belediyeyi 200 milyon Türk Lirası borçla devraldıklarını, ellerinde sihirli değnek olmadığını ancak tüm bu çalışmalar için kararlı bir süreç başlattıklarını dile getiren Başkan Altıok, “Çok ağır bir yükü olan ve finansal olarak oldukça zor durumdaki bir belediye söz konusu. Fakat şartlar ne kadar zor olursa olsun sahillerimizi güzelleştirmek için kaynaklar oluşturmaya ve sahillerimizi Türkiye’nin örnek sahillerinden birisi yapmaya çalışacağız. Henüz yolun çok başındayız. İlk etapta işe lavabo, tuvalet ve duşlarımızı yenilemekle başladık. Ardından halkımıza yakışır şezlong ve şemsiyelerle denizimizin kenarlarını ilçemize yakışır hale getireceğiz. Temizlik öncelik verdiğimiz konulardan birisi. Sahillerimizi temiz tutmak için ekiplerimiz gece gündüz çalışıyor. Tabii ki burada halkımıza da görev düşüyor. Biz belediye personelimizle gece gündüz demeden temizlik çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sahiller hepimizin ortak değeridir, sahillerimizi ziyaret eden misafirlerimizden de ricamız, sahillerimizi temiz tutalım, çöplerimizi denize veya deniz kenarına atmayalım” ifadelerini kullandı.
2025 yılı yaz dönemi için sürpriz projeler hazırladıklarını dile getiren Yumurtalık Belediye Başkanı Erdinç Altıok, “Henüz yolun çok başındayız. Sahillerimizi güzelleştirmek için hazırlıklarını sürdürdüğümüz çok güzel ve özel projelerimiz var. 2025 yılının yaz ayında Yumurtalık sahilleri Türkiye’nin en güzel sahilleri arasındaki yerini alacak. Hemşehrilerimize verdiğimiz sözleri bir bir yerine getireceğiz” dedi.

AdminAdmin