Adana Haberleri
Giriş Tarihi : 13-06-2022 15:12   Güncelleme : 13-06-2022 15:14

Yüreğir Belediyesi yaz spor okulları başlıyor

YÜREĞİR Belediyesi’nin çocuklarda spor bilincinin geliştirilmesi ve yaz tatillerinin daha keyifli hale getirilmesi amacıyla her yıl düzenlediği 'yaz spor okulları', 22 Haziran’da başlıyor.

Yüreğir Belediyesi yaz spor okulları başlıyor

Hafta içi ve hafta sonu yapılması planlanan yaz spor okullarında 4-16 yaş aralığındaki çocuklara yönelik futbol, basketbol, voleybol, badminton, wushu, yüzme, satranç, güreş, muay thai, dart, tenis, masa tenisi, taekwondo, karate ve jimnastik olmak üzere toplam 15 branşta kurslar verilecek. Son başvuru tarihi 17 Haziran olan kurslar, Ertuğrul Gazi Spor Kompleksi, PTT Evleri Spor Salonu, Akdeniz Spor Salonu gibi tesislerinin yanı sıra ilçe geneli 46 merkezde gerçekleştirilecek.
‘SPOR ŞEHRİ YÜREĞİR’
Hedeflerinin milli ve manevi değerlerin bilincinde sporcular yetiştirmek olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Spor şehri Yüreğir’de çocuklarımızın sporu hayatlarının bir parçası haline getirmeleri için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Yıl boyu devam eden kesintisiz kurslarımızın yanı sıra her yıl olduğu gibi bu yıl da yaz boyunca binlerce çocuk ve gencimizi sporla buluşturacağız. Yaz sezonu ile birlikte tüm yavrularımızı kurslarımıza bekliyoruz” dedi.